Kevade tulekul tasub igal autojuhil vaadata üle sõiduki kojameeste seisukord. Tihtipeale võib avastada, et talvel jääst ja lumest läbi murdma pidanud klaasipuhastid on räsitud ja vajaksid välja vahetamist.

Sool, madalad temperatuurid, jää ja lumi kahjustavad kojameeste kummiribasid ja sellest tekivadki nähtavust häirivad veejäljed klaasile.

Isegi juhul kui kojamehed on ka peale talve heas seisukorras, tasub suviseks perioodiks muretseda teine paar – sedasi kestavad nii talvised kui ka suvised kojamehed tunduvalt kauem.

Mille järgi kojamehi valida?

Kojameeste valik on lai ning lähtuda tuleb kõigepealt sellest, millised kojamehed sõidukile sobivad. Kõige lihtsam on pöörduda autokauplusesse, kus müüjad spetsiifilise mudeli aastakäigu kohta sobivaid klaasipuhasteid soovitada oskavad.

Peale mõõtude on suurimaks erinevuseks kojameeste konstruktsioon. Autoeksperdis on populaarsed Boschi tooted, kuna nende kojamehed on kvaliteetse ehitusega ning peavad seetõttu teistest klaasipuhastitest kauem vastu.

Näiteks Boschi Aerotwin kojameeste töö on tehtud tänu spetsiaalsest terasest vedruribadele võimalikult efektiivsesks ja samas ka vaikseks. Vedruribad tagavad tugeva surve kogu kojamehe ulatuses, võimaldades seega puhastil tugevalt vastu klaasi suruda ja väldivad sellega veejälgede teket.

Samuti on kojameeste paigaldus tehtud võimalikult lihtsaks: adapterisüsteem tähendab, et neid saab kõige tavalisema varretüübiga puhastite vastu mõne minutiga välja vahetada.

Registreeru püsikliendiks!

VAID püsikliendid saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.