Lisaks kohustuslikus korras autos olevatele asjadele võiks iga autoomanik oma sõidukis hoida ka asju, mida küll igapäevaselt vaja ei lähe, kuid mis õiges olukorras äärmiselt kasulikuks muutuvad.

Tulekustuti, tõkiskingad, helkurvest, ohutuskolmnurk ja juriidilise isiku puhul ka esmaabivahendid peaksid autos kergesti kättesaadavas kohas niikuinii olema.

Mida peaks iga autoomanik enda sõidukis veel hoidma?

Krokodillid

Käivituskaablite ehk krokodillide kasutamisest oleme juba juttu teinud. Oskusest krokodille kasutada ei ole aga mingit kasu, kui auto käima ei lähe ning neid kohe võtta ei ole. Selleks, et tuttavate või kaassõitjate peale lootma ei peaks jääma, tasub need endale ise muretseda ja näiteks pagasiruumi hoiustada.

Alkomeeter

Suvisel ajal võib tihti lugeda, kuidas politseinikud kiitsid inimesi, kes tulid ise alkomeetrisse puhuma, et oma võimalikku joovet kontrollida. Alati ei tarvitse aga korravalvureid lähedal olla ning isegi sel juhul ei pruugi neil alati olla aega, et igaühe soovidele vastu tulla.

Kohusetundlik autojuht saab endale alkomeetri ise muretseda ja kui vaja, siis koosviibimistel või üritustel ka auto rooli istuvate sõprade ja tuttavate joovet sedasi lihtsasti kontrollida.

Koormarihm

Parem on valmistuda halvemaks ja loota paremat, kui üldse mitte valmistuda. Seetõttu võiks autosse muretseda ka korraliku koormarihma, mis tee äärde sattunud hädalise – olgu see siis sina ise või keegi teine – raskest olukorrast välja aitab. Kuidas autot õigesti pukseerida võid lugeda siit.

Registreeru püsikliendiks!

VAID püsikliendid saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.