Suusahundid ilmselt palvetavad kõikvõimalike vägevamate poole, et saaks ometigi kord rajale või mäele. Pessimistlikumad on käega löönud ja broneerivad väljasõitu välismaistesse kõrgmäestikesse. Igal juhul tuleb ära lahendada probleem – kuhu panna suusad?

Valikuid on laias laastus kolm: auto salongi, suusahoidjatesse või katuseboksi. Kõigi puhul tuleb mõne olulise asjaga arvestada.

  • salongis peaks olema varustus kindlasti kotis. On olemas spetsiaalsed suusakotid, mis on turvalised nii sõitjale kui varustusele. Kui mingil põhjusel ei saa sellist soetada, siis kindlasti tasub kasvõi koduste vahenditega midagi valmis õmmelda. Lahtine varustus autos võib ka väiksema õnnetuse korral osutuda eluohtlikuks.
  • nii suusahoidjate kui katuseboksi puhul on esmalt vaja õigeid, autole sobivaid katuseraame. Kui sul raame pole, siis ostes tee kindlasti selgeks, et need sinu autole sobivad.
  • suusahoidjate puhul saab osta erineva laiuse ja otstarbega kinnitusi ning neid vajadusel hiljem lisada.
  • kõrvuti saab panna näiteks hoidiku murdmaasuuskadele, mäesuuskadele ja/või lumelauale. Erineva laiuse ja otstarbega kinnitusi saab ka kombineerida.
  • kõige mugavam variant on katuseboks, sest varustust mahub rohkem, need ei saa maanteel sõites mustaks ning boksi saab panna ka muid asju.
  • katuseboksi puhul tuleks mõelda, kui tihti seda vaja läheb. Kui seda hoiustada kuskil ei ole, siis ainult mõne suusareisi jaoks ei ole selle ostmine ilmselt mõtekas. Samuti sellega tühjalt ringi sõitmine, sest suureneb kütusekulu. Sellisel juhul tasuks kaaluda katuseboksi rentimist.

Liitu uudiskirjaga!

VAID uudiskirjaga liitunud saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.

Olete edukalt uudiskirjaga liitunud!

Parimad pakkumised jõuavad nüüd teieni õigepea!