Kuidas leida oma sõidukile õiged kojamehed?


Ilma kojameesteta oleksid meie igapäevased sõidud kehva ilmaga tõenäoliselt väga talumatud ja ohtlikud.

Autotööstuse algusaegadel toimisid kojamehed käsitsi läbi ühe kangi liigutamise, ent juba pikemat aega on elektrilised kojamehed meie elu mugavamaks muutnud. Nüüdsest on kasutusel isegi vihmasensoritega kojamehed.

Raamatu järgi tuleks kojamehi vahetada iga poole aasta tagant, ent reaalsuses see muidugi nii range pole. Autoomanikul tasub vaid jälgida kojamehe puhastuskummide seisukorda ja toimimiskiirust. Kui vesi ning mustus esiklaasilt väga hõlpsalt enam ära ei kao, tasub sammud seada uute järele.

Kojameeste tootjate nimistu on pikk, ent tasemel kummisegu, painduvuse ja puhastusvõimega kvaliteetseid tooteid pakuvad vaid üksikud. Autoeksperdi e-poes on näiteks müügil tunnustatud valmistaja Valeo kojamehed, mida müüakse nii eesmistele kui ka tagumistele klaasidele. Valikus on ka Boschi ning Denso tooted.

Muidugi võib tekkida sealjuures küsimus, et kas need kojamehed minu autole ikka sobivad? Kui tegu on uuema sõidukiga, siis on reeglina kojameeste pakendi peal kirjas sobivate autode mark, mudel ning tootmisaastad.

Kui seda pole, võib poodi alati kaasa auto tehnilise passi ning informatsiooni või saata täiendavad küsimused läbi Autoeksperti hinnapäringu.

Märksõnad: 

Registreeru püsikliendiks!

VAID püsikliendid saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.