Foto:Shutterstock. 

Hea teada: Kuidas valida katuseboksi?

Tänapäeva autod muutuvad aina enam ruumikamaks ja praktilisemaks, mis lubab omakorda paljudel automanikel murevabamalt oma hobide ning huvidega tegeleda.

Kui aga näiteks suusad või matkavarustus korralikult pagasiruumi ei mahu, võib appi võtta katuseboksid, mida leiab ka Autoeksperdi tootevalikust.

Boksi jaoks on kindlasti vaja katuseraami

Enne katuseboksi paigaldamist tuleb kindlaks määrata, et kas kasutataval autol on katusereelingud olemas. Kui neid ei ole, tuleb reelingud juurde soetada ning nende külge paigaldada katuseraam, kuhu lõpuks ka boks kinnitub.

Kõige targemaks teguviisiks on edasimüüjate juures teha kindlaks autole sobivad reelingud ning raamid, mida tihtipeale kataloogidest leida võib. Järelturult suvalise osa soetamine võib osutada riskantseks ning hiljem kallimaks.

Autoekspert pakub tunnustatud tootja Thule katusebokse. Näiteks Pacific L mudel suudab mahutada kuni 1,8 meetrit pikad suusad või kanda kuni 50 kilogrammi varustust.

Seadusega ei tohi vastuollu minna

Boksi valides tuleb kindlasti ka arvesse võtta, et auto suureneb nii auto mass, kõrgus kui ka tuuletakistus.

Seaduse järgi ei tohi mootorsõiduki lubatavat täismassi ületada, katusekoormuse välja uurimiseks võib teha kerge arvutuse raami, katuseboksi ning laadungi raskuse summa liitmisel auto tühimassile. Boksi katusele pannes suureneb mõistagi õrnalt ka kütusekulu.

Registreeru püsikliendiks!

VAID püsikliendid saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.