Foto:Shutterstock.

Nüüdisajal on kõik uued autod täidetud kõiksuguste põnevate lisadega ning elektritarbijatega, mispärast on mõistagi mõjutanud ka autoakude eluiga. Vanasti võisid akud loomulikult kauem kesta, ent tänapäeva aku elueaks võib hinnata 2,5 kuni 4 aastat.

Esimesteks aku töövõime lõppu kuulutavateks märkideks on tavaliselt sagedaste lisalaadimiste tekkimise vajadus, mis pikas perspektiivis vägagi tüütuks muutuda võib.

Lihtsustamaks aku töövõime jälgimist, on nüüdsest Autoeksperdi kaudu võimalik omale tellida ka seade, mis annab aku seisukorrast ülevaate otse sinu nutitelefoni.

Akude külge paigaldatakse saatja ning telefoni laetakse alla sellega ühenduv vastav rakendus. Suvisel ajal tavaliselt akud ei tühjene, aga talvel võib säärasest rakendusest vägagi palju kasu olla. Kui enne magamaminekut ilmutab aku tühjenemise märke, saab selle kiirelt laadima panna ning veel hommikul laetuse taset kontrollida.

CTEK CTX on saadaval Autoeksperdi esinduses üle eesti 50-eurose hinnaga. Ühelt poolt aitab see pikendada akude eluiga, aga veelgi olulisem on see kindlustunne igal talvehommikul, et su auto käivitub.

Registreeru püsikliendiks!

VAID püsikliendid saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.