Kuigi kriisiaeg vähendas kevadel liiklustihedust, suurenes kahjuks joobes juhtide osakaal liikluses.

Kui inimene on aga piisavalt vastutustundlik ning pole päris kindel, kas ta on sõitmiseks piisavalt kaine, kasutab ta alkomeetrit. Mida selle seadme kasutamise kohta täpsemalt teadma peaks?

Laialdaselt müügis olevaid alkomeetreid võib jaotada professionaalseteks alkomeetriteks ning nn “mängualkomeetriteks”. Viimaste puhul võib näidatud alkoholisisaldus olla umbkaudne või hoopiski vale.

Autoekspert pakub oma klientidele vaid kvaliteetseid ning tunnustatud tootjatelt pärinevaid alkomeetreid. Tootevalikusse kuuluvad peamiselt Alcoscani alkomeetrid, millega on võimalik mõõta kuni 4-promillist joovet ning millega tulevad kaasa lausa eraldi huulikud ja patareid.

Kuidas õiged näidud kätte saada?

Alkomeetri kõige efektiivsemaks töötamiseks peab tarbimisest olema möödas vähemalt pool tundi ning selleks tuleb leida sobiv keskkond. Suitsune ruum võib näidud näiteks kergesti sassi ajada.

Puhuda tuleb korrektselt: tuleb sügavalt sisse hingata ning mõõduka tugevusega kopsudest meetrisse õhku puhuda. Puhumisprotsess peaks kestma vähemalt 4,5 sekundit.

Tasub ka teada, et inimese hingeõhk on 1 cm kaugusel huultest 34 kraadi ning temperatuuri kõikumine 1 kraadi võrra mõjutab joobenäidu hindamist hingeõhu järgi 6,8 protsenti.

Alkomeetrit tuleb töös hoidmiseks hooldada

Järjepidevaks toimimiseks tuleb alkomeetrit kalibreerida, tavaliselt soovitatakse seda teha paar korda aastas. Kalibreerimise eesmärgiks on tagada nii korrektne näit kui võimalik.

Kõik Autoeksperdist ostetud alkomeetrid on eelkalibreeritud ning ostujärgse kuu vältel on üks kalibreerimiskord poe poolt tasuta.

Tuleb ka vaadata, et tootel oleks Eesti Alkomeetrite Müüjate Liidu tunnustus ja et sellele pakutaks kalibreerimis- ning hooldusteenust.

Registreeru püsikliendiks!

VAID püsikliendid saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.