Autojuhtidel lasub kohustus vahetada suverehvid enne külmade tulekut talverehvide vastu, ent et täisvarustuses miinuskraadidele vastu astuda, jagub tegevust veelgi.

Lukusulataja võib päästa täbarast olukorrast

Kuigi 30kraadine pakane tundub juba natuke müütiline, on siiski mõistlik uste ja pagasiruumi tihendid kinnikülmumise vältimiseks üle käia silikooniga. See on saadaval nii svamm-otsikuga mugavas pudelisspreina kui ka määrdena.

Silikooniga ülekäidud tihendite puhul on võimalus, et kinnikülmunud ukse või luugi lahtitõmbamisel saavad tihend ja ukselink kahjustada, väiksem.

Tihendite järel võib ette võtta uksehingede ja lukkude õlitamise. Kindlasti ei tohi aga määrida ustel asuvaid piirajaid, mis hoiavad lahtist autoust teatud asendis paigal.

Kui lukk peaks tõesti mingil seletamatul viisil kinni külmuma, siis pakuvad abi lukusulatajad, mis lisaks iseenesestmõistetavale omadusele kaitsevad lukusüsteemi ka edasiste külmade eest.

Vaha ja regulaarne pesu on kingitus autokerele

Meie teedele pritsitakse talviti massiliselt keemilisi ühendeid (nn soola), mis pikemas perspektiivis omavad ebameeldivat efekti ka autokerele. Eriti haavatavad on vanemad autod, aga ka mõne kindla brändi mudelid.

Regulaarne ning põhjalik autopesu on üks viis riske vähendada, väga soovitatav on puhtaks pesta ka auto põhi. Külmal aastaajal ringi lendleva pori ja mustuse vastu aitavad ka püsivahad ning keraamilised katted, mis kaitsevad autot mustuse ja mõnel juhul isegi väiksemate kriimude eest.

Vaha täidab auto mikroskoopilised kriimud ning lisaks annab autokerele kauni ja sügava läike. Enne keraamilist töötlust tuleb kere välispind ülipõhjalikult puhastada, tihti soovitatakse see töö jätta spetsialistile.

Klaasivaha hoiab vett ja mustust eemal

Kojameeste vahetamine kuulub täiesti regulaarsete auto hooldustööde alla, ent nende ennetav vahetus enne talve pole kunagi halb mõte. Kui kojamehed jätavad pühkides väiksemaid-suuremaid või määrdunud triipe, siis on nende lips peatselt läbi.

Sarnaselt autokerega aitab ka klaaside töötlemine spetsiaalse klaasivaha või vetthülgava kihiga hoida ning luua paremat nähtavust. Vesi, jää ning mustus ei jää siis klaasile nii hästi pidama.

Viimase tööna peab suvise klaasipesuvedeliku vahetama talvise vastu, sest vastasel juhul võivad sind klaasipuhasti kangi vajutades tervitada sisutühi undamine ning tühja vehkivad kojamehed.

Kui klaasipuhasti on paigaldatud ka auto tagaaknale, siis tuleks seda hoolsalt kasutada. Nii uhutakse suvine vedelik pikapeale süsteemist välja — kui see tegemata jääb, võib torustik ära külmuda.

Tark on klaasid puhtaks teha ka seestpoolt, kasutades selleks spetsiaalset ainet ning lappi.

Registreeru püsikliendiks!

VAID püsikliendid saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.