2020 on olnud aasta, kus tuleb traditsioone murda, muuta ja muutuda. Siiski on endine see, et Autoekspert hoolib tervisest ning ohutust liikumisest. COVID19 leviku tõttu on piiratud spordisaalide kasutamine, ühisürituste pidamine jms, mistõttu tuleb meil leida alternatiive, kuidas võimalusel rohkem värskes õhus sportida. Kuid kõik me teame, kui pimedad on Eestimaa sügisesed õhtud ja lumevaesed talved.

Ühel sellisel pimedal novembrikuu päeval saime tuttavaks Gerli Taumann`iga, kes tutvustas meile MTÜ-d Guide Running Estonia, mille eesmärk on vabatahtlikkuse alusel kokku viia nägemispuudega inimesed ja nende saatjad. Saatjateks on samuti vabatahtlikud jooksjad, kes soovivad läbi jooksmise head teha. Nende südamesooviks on, et igal inimesel oleks võimalus liikuda. Tegu ei ole rehabilitatsiooniteenusega, vaid tavaliste inimestega, kes on nõus koos treenima. Tänaseks on nendega liitunud üle Eesti 50 saatjat ja 22 nägemispuudega inimest.

Kuna ka Autoekspert hoolib turvalisest liikumisest, siis saime MTÜ-d Guide Running Estonia toetada helkurvestidega, et nägemispuudega inimesed ja nende saatjad pimedal ajal õues joostes nähtavad oleksid.

Meil on soe tunne südames, et saime oma õla alla panna sellisele algatusele, mis loob täiendavaid võimalusi nägemispuudega inimestele ohutumalt värskes õhus sportimiseks.

Kui Sul on huvi, soovi ja võimalust, lisaks Autoeksperdile, toetada seda vahvat MTÜ-d või hoopiski oled valmis pakkuma oma abi “Jooksusilmade” näol, siis leiad MTÜ Guide Guide Running tegemiste kohta rohkem infot Facebooki grupi"Jooksusilmad" kaudu või kirjutades otse guiderunningestonia@gmail.com.

Hoolime ja liikleme turvaliselt!

Olge terved!

Autoekspert

Pildid: Tiina Kõrtsini, Naisteleht

Registreeru püsikliendiks!

VAID püsikliendid saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.