Foto: Shutterstock.

Talviti kimbutavad autojuhte mitmesugused erinevad mured. Üheks levinud probleemiks on näiteks see, et sõiduki soojenemine võtab tavalisest kauem aega. Kuigi sõit on kestnud juba mõnda aega, siis sellest hoolimata mootori temperatuur väga tõusta ei taha. 

Eriti tuleb seda ette diiselmootoriga sõidukite puhul, mis kipuvad reeglina kauem soojenema kui bensiini peal töötavad autod. Kas seda protsessi on võimalik ka mingil moel kiirendada? Õnneks on. 

Taskukohane lahendus

Üheks lihtsaks lahenduseks on õrnalt blokeerida auto radiaatori tuuleava. Omal ajal tehti seda näiteks papitükiga, kuid tänapäeval on olemas kaasaegsemad ja efektiivsemad radiaatori tuulekaitsed.

Uuemate autode mootorid (just diiselmootorid!) on tehtud sedavõrd tõhusaks, et nad toodavad kohapeal seistes võrdlemisi vähe kuumust. 

Seetõttu on mõistlik autole soetada spetsiaalne tuulekaitse, mis laseb piisavalt õhku sisse, kuid eraldab sellest ära märgatava osa külmast. Sisuliselt aitab radiaatori tuulekaitse saavutada mootoril külmakraadide juures optimaalse temperatuuri kiiremini, vähendades seeläbi ka kütusekulu.

Samuti kaitseb see radiaatorit ja mootoriruumi lume, soola ja muu mustuse eest, mis sõites võib sinna sattuda. Tuulekaitse puhul tuleb aga kindlasti meeles pidada, et üle kümne kraadise temperatuuri seda kasutada ei tohi, kuna nii võid sa autole teha rohkem kahju kui kasu.

Tuulekaitseid saab soetada näiteks Autoeksperdist, kelle tootevalikust leiab erinevatest materjalidest tuulekaitseid laiale mudelivalikule. Lisaks on tegemist üsnagi taskukohase lahendusega – tavalise sõiduauto puhul jääb see alla 50 euro.

Registreeru püsikliendiks!

VAID püsikliendid saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.