Autodele pannakse katteid erinevatel põhjustel, olgu selleks siis soov varjata autot ilmastiku, tolmu või kurja silma eest. Igal juhul teeb seda inimene, kellele on auto heaolu oluline. Seetõttu tuleks katet valides mõelda, kus katet kasutatakse ja mis on eesmärk. Toome välja olulisemad märksõnad, mida valides järgida.

  • Väli- või sisetingimused. Katete omadused on täiesti erinevad olenevalt sellest, mis keskkonda need mõeldud on. Sisetingimustes on valdavalt eesmärgiks tolmu ja juhuslike kriimude vältimine näiteks parkimismajas.
  • Vastupidavus ilmastikule, tugevus ning üldine sobivus auto kujuga on väga oluline, et kate minema ei lendaks või ei hävineks. Sama oluline on, et kate tuulega võimalikult vähe laperdaks ja värvi kahjustaks.
  • Kvaliteetne tootja. Autokate on piisavalt spetsiifiline toode, et osta üks ja korralik. Näiteks võib isegi kuivas garaažis valest materjalist kate hakata enda alla niiskust koguma.
  • Kompaktsus. Neil hetkedel, kui autol pole katet peal, on ju hea, kui selle saab mugavalt ära paigutada, mitte tekitada niigi kitsastesse oludesse probleeme juurde.
  • Auto ja katte puhtus. Kate peab olema kergesti puhastatav. Kui autole pannakse kate õues, siis peab kindlasti autot eelnevalt pesema, muidu tekivad katte ja mustuse hõõrdumise tagajärjel värvikahjustused. Sama lugu on kattega, sest puhtale autole mudast katet panna pole samuti mõistlik.

Liitu uudiskirjaga!

VAID uudiskirjaga liitunud saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.

Olete edukalt uudiskirjaga liitunud!

Parimad pakkumised jõuavad nüüd teieni õigepea!