Auto värvipind puutub pidevalt kokku erineva mustusega ning pinnale koguneb vaatamata regulaarsele pesule roostet. Lendrooste all mõeldakse värvipinda sattunud teravaid metalliosakesi, mis aja jooksul oksüdeeruvad. Nende osakeste eemaldamiseks tuleb paar korda aastas värvipinnale teha rauaeemaldust.

Rauaeemaldi muutub metallitolmuga reageerides lillaks

Lendrooste tuleb maha rauaeemaldusvahendiga

Auto värvipinnale sattunud metalliosakesed pärinevad peamiselt auto piduritest ja talverehvide naastudest ning metalli paiskub õhku iga pidurdamisega. Aja jooksul hakkab metallitolm roostetama, mis kahjustab värvi- või lakipinda. Lendrooste on auto pinnal tunda karedusena ning seda on eriti hästi näha velgedel mustade või pruunide plekkidena, mida tavaliste pesuvahenditega ei saa eemaldada.

Selleks, et värvipind jääks sile, tuleks auto pinnalt roostet eemaldada paar korda aastas, näiteks alati rehve vahetades. Pindu võib töödelda tõhusa rauaeemaldusvahendiga või puhastussaviga. Võrreldes saviga puhastamisega on rauaeemaldus lihtne ja vaevatu viis metalliplekkide puhastamiseks auto pinnalt.

SONAX XTREME rauaeemaldusvahend eemaldab tõhusalt lendrooste

Rauaeemaldus on võimalik SONAX XTREME toodetega

Mugavas pihustuspudelis müüdav SONAX XTREME Fallout Cleaner on tõhus rauaeemaldusvahend. PH-neutraalne puhastusvahend eemaldab auto värvipinnalt õrnalt lendrooste ja muud metalliplekid. Rauaeemaldusvahend muudab oma värvi reageerides metalliosakestega, kui ainel lastakse töödeldud pinnal mõjuda.

Rauaeemaldus käib nii

1. Peske ja loputage sõidukit tavapäraselt.
2. Enne kasutamist loksutage SONAX XTREME rauaeemaldusvahendi pudelit.
3. Pihustage rauaeemaldusvahendit töödeldavatele pindadele.
4. Laske mõjuda 3-5 minutit, kuni värv on muutunud lillaks.
5. Pühkige pinnad pehme svammiga ja lõpuks loputage hoolikalt veega.

Märkus! Kõige mustemad pinnad, nagu auto ääred ja küljed, võivad vajada kordustöötlust. Ärge laske tootel värvipinnal kuivada.

SONAX rauaeemaldusvahend on saadaval ka suures 5-liitrises kanistris.

PSSST! Sügise pimedad õhtud lähenevad. Kas teie auto esitulede „klaasid“ on läbipaistvad?

Registreeru püsikliendiks!

VAID püsikliendid saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.