Taaskord tuleb lugu alustada sõnapaariga “meie kliimas”. Aga kahjuks see nii on, et pimedus, vihm, lumi ja sodi teedel, mõjutab väga oluliselt sõiduohutust ja -mugavust. Kojameeste rolli kõiges selles on raske alahinnata. Panime kirja 6 asja, mida peaksid kindlasti teadma ja vastavalt tegutsema.

  • Talvel häid külmumisvastaseid lahendusi pole. Kui klaasipuhastaja on hommikul jääs, siis tuleb see väga õrnalt lahti mudida, et võimalik vähe kahjustusi tekitada.
  • Kojameeste aknaküljest lahtisaamiseks võib kasutada jääeemaldamise vedelikku.
  • Kes kasutab kojameeste ülestõstmist ööseks, peab arvestama, et lõpuks venib välja vedru, mis kojamehi vastu klaasi surub ning ka vargale võib see liialt kutsuv tunduda.
  • Ära hakka sõitma, kui kojamees on jääs. Esiteks ei pühi see siis üldse ja teiseks kahjustab jäätunud kojamehega pühkimine oluliselt klaasi.
  • Kui kojamehed kipuvad klaasi pühkides kriuksuvat heli tegema, siis võib selle põhjuseks olla kulunud kojamees, aga ka klaasipesu vedelik. Seega oleks enne uute klaasipuhastite soetamist mõistlik proovida vahetada vedelikku.
  • Ideaalis peaks kojamehi vahetama kaks korda aastas? Põhjenduseks kõik eeltoodu ja kliimast tingitud hävitavad mõjud. Kojamees koosneb ka kõige kõrgtehnoloogilisemal autol kummist. See omakorda on aga koguaeg ilmastikule avatud – kuum päike, jää, sool, muda ehk siis kõik, mis parasvööde pakub. Seega ideaalseks puhastuseks on piisavalt sage vahetamine oluline.

Registreeru püsikliendiks!

VAID püsikliendid saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.