Taaskord tuleb lugu alustada sõnapaariga “meie kliimas”. Aga kahjuks see nii on, et pimedus, vihm, lumi ja sodi teedel, mõjutab väga oluliselt sõiduohutust ja -mugavust. Kojameeste rolli kõiges selles on raske alahinnata. Panime kirja 6 asja, mida peaksid kindlasti teadma ja vastavalt tegutsema.

  • Talvel häid külmumisvastaseid lahendusi pole. Kui klaasipuhastaja on hommikul jääs, siis tuleb see väga õrnalt lahti mudida, et võimalik vähe kahjustusi tekitada.
  • Kojameeste aknaküljest lahtisaamiseks võib kasutada jääeemaldamise vedelikku.
  • Kes kasutab kojameeste ülestõstmist ööseks, peab arvestama, et lõpuks venib välja vedru, mis kojamehi vastu klaasi surub ning ka vargale võib see liialt kutsuv tunduda.
  • Ära hakka sõitma, kui kojamees on jääs. Esiteks ei pühi see siis üldse ja teiseks kahjustab jäätunud kojamehega pühkimine oluliselt klaasi.
  • Kui kojamehed kipuvad klaasi pühkides kriuksuvat heli tegema, siis võib selle põhjuseks olla kulunud kojamees, aga ka klaasipesu vedelik. Seega oleks enne uute klaasipuhastite soetamist mõistlik proovida vahetada vedelikku.
  • Ideaalis peaks kojamehi vahetama kaks korda aastas? Põhjenduseks kõik eeltoodu ja kliimast tingitud hävitavad mõjud. Kojamees koosneb ka kõige kõrgtehnoloogilisemal autol kummist. See omakorda on aga koguaeg ilmastikule avatud – kuum päike, jää, sool, muda ehk siis kõik, mis parasvööde pakub. Seega ideaalseks puhastuseks on piisavalt sage vahetamine oluline.

Liitu uudiskirjaga!

VAID uudiskirjaga liitunud saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.

Olete edukalt uudiskirjaga liitunud!

Parimad pakkumised jõuavad nüüd teieni õigepea!