Ilmad on juba kevadiselt soojad ning see tekitab autojuhtide seas taas huvi autopesu vastu. Kogusime siia kokku parimad tooted ja näpunäited, mis aitavad sul autot põhjalikult pesta ja eemaldada ka kõige tõrksama mustuse.

Vähesed jõuavad talvehooajal autopesusse investeerida. Kui ümberringi lendavad pidevalt pori ja teesool, on raskem leida motivatsiooni, et autot pidevalt pesta. Pärast talve on auto sageli väga räpases seisus ning lõpuks pesema hakates tuleb nii mõndagi tähele panna, et teesool ja muu tülikas talvine mustus pindadelt korralikult maha saada. Millest siis on abi? Kuidas autot korralikult pesta?

Hoolikalt pestes ja auto värvkatet kaitstes püsib see ka kauem puhas

Põhjalikuks autopesuks toimiga järgmiselt:

1. Tehke eelpesu lahustiga pesuainega. Auto külgedele ja ääristele kleepunud mustus, teesool ja asfaldi pigi tavalise autopesu käigus tavaliselt maha ei tule ning pärast auto kuivamist tuleb tõdeda, et see jäi määrdunuks. Lahenduseks on SONAX lahustipesuaine, mida saab pihustada eelpuhastusvahendina kas kuivale või märjale värvipinnale. Naftapõhine pesuaine eemaldab tõhusalt asfaldi pigi, soola ja muu tugeva mustuse sõidukitelt ning mootori- ja masinaosadelt. Lahustipesu on emulgeeriv, seega saab rasva ja õli veega maha pesta. Loputage hoolikalt.

2. Peske veljed. Järgmisena tuleks pesuprojektis liikuda edasi velgede pesu juurde. Pihustage SONAX veljepuhastusvahendit ohtralt velgede pindadele ja laske 2-4 minutit mõjuda. Aine muutub mustusega reageerides tumelillaks. Käige veljed uuesti veljeharjaga üle ja loputage hoolikalt veega. Ärge unustage kanda kaitsekindaid! Materjalisõbralik SONAX veljepuhastusvahend sobib kasutamiseks kõikidel teras- ja kergsulamist velgedel, lakitud, kroomitud, poleeritud ja mattvelgedel.

Autot käsitsi pestes võiks eelistada traditsioonilise svammi asemel õrna pesukinnast

3. Peske auto värvkate hoolikalt. Autot käsitsi pestes kasutage kahte ämbrit: ühes olgu pesuvesi koos autošampooniga ja teine ​​pesuvahendite loputusveega. Võimalusel kasutage liivafiltriga ämbreid. Puhastusvahendina soovitame kasutada SONAX pesukinnast, kuna see seob mustuse enda külge, mistõttu mustuseosakesed ei veere mööda auto värvipinda ega tekita kriimustusi.

4. Tehke rauaeemaldamine. Vaatamata regulaarsele pesule koguneb auto värvipinnale lendrooste. Värvipinda sattunud metalliosakesi, mis aja jooksul oksüdeeruvad, nimetatakse lendroosteks. Nende osakeste eemaldamiseks tuleb värvipinnale paar korda aastas teha rauaeemaldust. SONAX XTREME rauaeemaldusvahend on suurepärane valik töötlemiseks, kuna seda on lihtne kasutada ja efekt on koheselt märgatav. Pihustage rauaeemaldusvahendit värvipinnale ja laske mõjuda 3-5 minutit, kuni värv on muutunud lillaks. Lõpuks pühkige pinnad pehme svammiga ja loputage hoolikalt. Tähelepanu! Tavalise autopesuga metalliosakesed maha ei tule.

5. Pind siledaks savitöötlusega. Kui pärast rauaeemaldust on värvipinnal karedust tunda, tuleks auto põhjalik pesu lõpetada savitöötlusega. Puhastussavi eemaldab tõhusalt ka mustuse, millel raua- ja pigieemaldi ei töötanud. Savitöötlust vajavad näiteks värvipritsmed ja väga tõrksad mustused. SONAX Clay-Ball puhastussavi on töötlemiseks suurepärane toode, kuna sellel on pallikujuline käepide, mis teeb kasutamise väga lihtsaks ja mugavaks. Savitöötluse protsess on järgmine: pihustage SONAX XTREME klaasipuhastusvahendit libestusainena töödeldavale alale ja töödelge pind puhastussaviga ringjate liigutustega, kerget survet avaldades, kuni pind on puhas ja sile. Vajadusel lisage libestusainet, et puhastussavi libiseks auto pinnal hõõrdumiseta (ja kriimustamata). Tähelepanu! Ärge hõõruge savi tugevalt, piisab kergest libistamisest. Lõpuks pühkige pinnad puhta pehme lapiga. Clay-Balli saviosa saab käepidemest lahti võtta ja voolava vee all pesta. Nii saate ühe tootega teha mitu töötlust.

SONAX XTREME Ceramic kattesprei sobib värvipinna kiireks katmiseks

Lõpetage põhjalik autopesu vaha või kaitsekattega

Väga oluline osa auto põhjalikul puhastamisel on värvipinna kaitsmine lõpus vahatamise või kattekihiga. Vahad ja katted kaitsevad hoolikalt puhastatud värvipinda kulumise, UV-kiirguse ja mustuse eest ning võimaldavad autol püsida kaua puhtana.

Värvipinda saab hetkega kaitsta näiteks lihtsalt kasutatava SONAX XTREME Ceramic Series keraamilise kattespreiga. Pihustage kattesprei mikrokiudlapile ja kandke õhuke ühtlane kiht puhtale kuivale värvipinnale. Lõpuks pühkige jäägid kuiva mikrokiudlapiga maha. Kui teil on vahupüstol, võite proovida katmist ka mugava SONAX XTREME Foam + Seal vahtkattega.

Kui eelistate vahatamist, siis hea toode kiirvahatamiseks on näiteks SONAX Carnauba spreivaha. Ehtsat karnaubavaha sisaldava vaha kasutamine on tõesti lihtne: pihustage värvipinnale, kuivatage mikrokiudlapiga, valmis! Tootel on meeldiv Pina Colada lõhn.

 

Registreeru püsikliendiks!

VAID püsikliendid saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.