Suvised kuumad ilmad võivad asfalti sulama panna, mis lennutab autole pigiplekke. Foto: DepositPhotos

Mustad täpid auto küljel ei ole lihtsalt kosmeetiline probleem – pigiplekid võivad rikkuda värvkatte ja tekitada roostet. Kui pigi eemaldamine jätta hooletusse või teha valesti, võib tagajärg olla kulukas.

Probleem on aastaringne

Pigiplekid tekivad autole enamasti kuumal asfaldil sõites, mistõttu seostatakse neid sageli just suvise ajaga. Tegelikkuses tuleb pigiplekkidega rinda pista aastaringselt. Kui suvel on peamiseks teemaks kuumaga teedel sulav pigi, mis nakkub ennast autorehvide külge ja sealt edasi auto kerele, siis talvisel ajal korjavad pigi tee pealt üles naastrehvid.

Valesti pesemine võib värvkatet kahjustada

Pigitäpid sisaldavad sageli abrasiivseid osakesi, näiteks liivaterasid. Kui autot pestakse enne pigiplekkide eemaldamist või neid püütakse eemaldada jõuga, võivad kriimud olla kerged tulema. Eriti ohtlik on see viimistluse ja kuivatamise faasis, kui omanik arvab, et auto on puhas ja hakkab pinda läikima lööma.

Sageli tehakse viga, kui pigiplekke üritatakse eemaldada kareda käsna või isegi karukeelega – selline nühkimine kahjustab värvkatet. Halvimal juhul on tulemuseks vajadus professionaalse poleerimise või värvitöö järele.

Väldi päikese käes pesemist

Enne pigieemaldusega alustamist tuleks varuda aega ja kasutada spetsiaalseid vahendeid vastavalt tootja juhistele. Näiteks on Autoeksperdi valikus erinevad pigieemalduseks sobivad vahendid – Pigiplekkide eemaldajaSonaxi pigieemaldusvahendSonaxi lahustipesuaine.

Küll aga tuleb meeles pidada, et kindlasti ei tohi autot pesta päikese käes – kuum auto kere kuivab kiiresti, mis tähendab, et pigieemaldaja ei jõua oma tööd teha. Tulemuseks on pigijäägid, mis jäävad pinnale kinni ja mida enam ülepesemisega ei eemalda.

Kui kasutad autopesulat, tasub teada, et tavalise pesuprogrammiga pigiplekke enamasti ei eemaldata. Pigieemaldus on paljudes pesulates lisateenus, mida tuleb eraldi küsida või juurde tellida.

Teha ise või pöörduda professionaali poole?

Kui autolt pole ammu pigiplekke eemaldatud, võib protsess olla ajamahukas. Siinkohal peab iga autoomanik otsustama, kas tegeleda sellega ise või pöörduda professionaalide poole. Kodune puhastus on täiesti tehtav, kui järgida juhiseid ja kasutada õigeid tooteid.

Kui aga selgub, et hoolimata korralikust töötlemisest jäävad auto pinnale laigud või kahjustused, tasub siiski professionaali poole pöörduda. Spetsialistid suudavad enamasti auto olukorra päästa.

Oluline on meeles pidada: pigi vastu ei aita nühkimine, vaid õige keemia ja tehnika. Meie kliimas ja teedel on pigiplekid paratamatud, ent nende korrapärane eemaldamine aitab säilitada auto välimust ja kaitseb värvkatet.

Pigi eemaldamist ei tohiks edasi lükata

Kuna pigiplekid on aastaringne probleem, mis suvisel ajal päikese käes sillerdaval autol enam silma torkavad, siis tasub autole pigieemaldust teha regulaarselt. Nii hoiad auto välimuse värskemana ning seda on ka hiljem järelturul lihtsam müüa. 

Registreeru püsikliendiks!

VAID püsikliendid saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.