Eelmises autoreisimist puudutavas postituses keskendusime peamiselt mugavus- ja meelelahutusvidinatele. Seekord toome välja pigem praktilisi lahendusi, mis aitavad autoreisi õnnestumisele tublisti kaasa.

  • Katuseboks on esimene ja kõige eelduspärasem soovitus. Autoreisi oluline eelis on võimalus kaasa võtta kogu vajaminev kraam ja natuke veel. Kui auto on väike või pere suur, siis boks on see, mis toob kastanid tulest. Katuseboksi soetamisest kirjutasime SIIN.
  • Jalgrattahoidjad. Enamike vaatamisväärsuste juurde ei pääse lihtsalt autoga ligi või ei ole see mõistlik. Pikemal turneel võib oma rataste kaasa võtmine säästa oluliselt aega – jalgsi on kauge, ühistranspordiga tüütu, võimatu või kallis. Mida silmas pidada, loe SIIT.
  • Pagasiruumi organiseerimiseks ja segaduse vältimiseks või vähemalt edasilükkamiseks on hea kasutada spetsiaalseid kotte asjade hoiustamiseks.
  • Kui Eesti kliima pole veel teid selleks sundinud, siis enne reisi võiks vaadata üle salongi ja pagasiruumi matid. Näiteks Novline toodab matte, mis on kummist ja kausikujulised ja päästavad vedela olluse ümberminekul auto suuremast hävingust. Kujutate ette, mis juhtub põrandamattidesse imbunud piimaga Lõuna-Euroopa kuumuses?
  • Kui ei soovi liiga tihti poepeatusi teha või viib reis tsivilisatsioonist eemale siis võiks kaasas olla kanistrid kütuse ja puhta vee jaoks.
  • Erinevad matkatarbed, mida võibolla ei lähe kunagi vaja, aga kuna reis on autoga, siis on hea igaks juhuks kaasa võtta: kinnitusvahendid (rihmad, teibid), valgusallikad, mõned elementaarsed tööriistad. Eks kõik oleneb sihtkohast ja huvidest aga peamine ongi olla pigem liiga hästi valmistunud, kui hiljem kahetseda.

Liitu uudiskirjaga!

VAID uudiskirjaga liitunud saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.

Olete edukalt uudiskirjaga liitunud!

Parimad pakkumised jõuavad nüüd teieni õigepea!