Autoroolis telefoniga rääkimine ei ole lubatud, seega oleks mõistlik osta autosse mugav käed-vabad süsteem, mis teeks autoroolis suhtlemise lihtsaks. Milliseid erinevaid lahendusi olemas on ning millist neist eelistada?

 

1. Juhtmega peakomplekt

   

Foto: Jabra

 

Kõik, kes on kunagi mõnd vana Nokia seadet kasutanud, mäletavad kindlasti telefoniga kaasa antud kõrvaklappe ning mikrofoni, mida sai autoroolis kõne pidamiseks kasutada. Sääraseid juhtmega süsteeme on leida veel tänapäevalgi, kuid kindlasti ei ole need enam nii populaarsed.

Plussid: Suurimaks plussiks on see, et see on odav. Teiseks suureks plussiks on mõistagi see, et seda ei ole tarvis laadida.

Miinused: Miinusteks on tüütu käsitsemine ja ebaturvalisus. Kellelegi ei meeldi juhtmed ning kõrvaklapid on kõige hullemad. Need lähevad sõlme ning jäävad kõikjale kinni. Eriti ebameeldiv on, kui need jäävad autos turvavöö vahele ja kiiret pilku peeglisse heites tahab juhe klappi koos kõrvaga peast rebida. Ühest küljest (ühest kõrvast) tekitab see ka ohutusprobleemi, sest sellise klapiga pole hästi kuulda ümbritsevaid liiklushelisid.

 

2. Juhtmeta peakomplekt

 

 

Foto: Jabra

 

Need on ilmselt tänapäeval kõige populaarsemad käed-vabad lahendused. Põhimõtteliselt on see sama nagu eelmine lahendus, kuid kõrvast ei tolkne välja juhet. Peakomplekti ja telefoni vahel side üle Bluetoothi.

Plussid: Elimineerib mitmed eelmise lahenduse puudused ehk teisisõnu – pole juhet, pole probleemi. Lisaks on üsna soodne.

Miinused: Suurim häda on laadimine. Aku võib vastu pidada küll kaheksa tundi, kuid saab tühjaks tavaliselt kõige halvemal hetkel. Kuna sellel pole juhet, võib sellise peakomplektiga tekkida kiusatus autosalongist väljuda ja inimeste sekka minna. Aga siis ei maksa imestada, kui sind kulleriks või ehitajaks peetakse.

 

3. Auto salongis Bluetooth-kõlar ja mikrofon

   

Foto: Parrot

 

Paljudel uuematel (ja harilikult kallima varustustasemega) autodel on süsteem, mis lubab Bluetoothi abil oma telefon auto helisüsteemiga ühendada.

Plussid: Siin on suurimaks plussiks selle süsteemi mugavus. Pead vaid Bluetoothi sisse lülitama ning telefoni autoga ühe korra paari panema. Seejärel on võimalik iga kord autosse istudes kõne auto helisüsteemi kaudu pidada.

Miinused: Miinuseks on see, et terve auto kuuleb telefonikõnet pealt, aga selle miinuse plusskülg on see, et saad telefonist ka autokõlaritesse muusikat mängida. Teine miinus on see, et igas autos Bluetoothi pole. Lahenduseks on autosse paigaldada nii-öelda järelturu komplekt, kuigi üldjuhul on need salongis silmatorkavamad kui autotootja tehtud lahendused.

 

4. Telefoni valjuhääldi

   
 

Kõige lihtsam lahendus on kõne saabudes sisse lülitada telefoni valjuhääldi ning vestlust pidada selle abil. Selle jaoks peab muidugi olema telefonil hea kõlar ning hea mikrofon. Samuti ei ole see süsteem täielikult käed-vabad, kuna kõnele vastamiseks on ikkagi vaja telefoni puudutada. Positiivseks küljeks on see, et see on tasuta. Kõikidel telefonidel saab kõne ajal valjuhääldi aktiveerida.


5. Multimeediasüsteem

   
 

Käed-vabad süsteem ei pea tegema ainult ühte asja. Kõnesid on küll meeldiv lihtsalt teha, kuid süsteemide abil saab teha ka palju muud. Näiteks on võimalik autosse osta multimeediasüsteem, mille abil saab teha ka käed-vabad kõnesid. Selliseks on näiteks Parrot Asteroid Mini.

Plussid: See ei ole vaid üks asi. Kui juba seadmesse investeerid, saad autosse nii meelelahutuskeskuse kui ka süsteemi, mis teeb autoga sõitmise turvalisemaks. Kindlasti tuleb see odavam, kui kõik seadmed eraldi osta.

Miinused: Sellised süsteemid on harilikult üsna kallid ning kui rääkida vaid kõnedest, siis kuuleb terve auto pealt, millest parasjagu juttu oli.

 

6. FM-tuuner

   
 

Kui rahakott ei luba osta kallist käed-vabad süsteemi, siis on võimalik endale soetada klassikaline FM-tuuner, mille saab pista sigaretisüütajasse, selle telefoniga ühendada ning kasutada seda nii muusika edastamiseks autokõlaritesse kui ka käed vabad seadmena.

Plussid: See on üks kõige odavamaid käed-vabad seadmeid, mis sa endale osta saad.

Miinused: Harilikult ei ole nende seadmete helikvaliteet ning vastupidavus just kõige paremad, sestap soetad ilmselt iga paari kuu tagant uue seadme. Samuti ei ole nende külge harilikult ehitatud mikrofoni, seega pead lõpuks ikkagi kasutama telefoni ennast.

   
Autoeksperdis on valik kvaliteetseid Bury handsfree seadmeid, mis muudavad sõidu ajal telefoniga rääkimise mugavaks ja ohutuks. Tule tutvu meie toodetega Autoeksperdi kauplustes üle kogu Eesti, kaupluste asukohad leiad siit.  


Liitu uudiskirjaga!

VAID uudiskirjaga liitunud saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.

Olete edukalt uudiskirjaga liitunud!

Parimad pakkumised jõuavad nüüd teieni õigepea!