Autoakud kestavad tavaliselt 3 kuni 5 aastat ning vajavad seega tihedamalt vahetust kui mõned muud sõidukikomponendid.

Kui auto ei käivitu, siis võib esimese süüdlasena just vananenud autoakut kahtlustada. Väljavahetamisel ei saa aga alati päris suvalist akut valida, millest seega juhenduda?

Suurema mahutavusega akud on investeering

Enne autoaku ostmist tuleb esmalt teha kindlaks aku mahutavus (aH). Kõige lihtsam on seda teha avades kapoti (või mõningal juhul ka pagasiluugi / tagumise istmealuse) ning uurides vana aku pealt vajaliku informatsioon välja.

Kui aku infokleepsud on kulunud või kadunud, aitavad tavalised tootjapoolsed autokataloogid või internetifoorumid.

Mahutavuse järel tasub jälgida käivitusvoolu hulka. Käivitusvool on tugev vooluhulk, mida aku suudab anda lühikese aja jooksul ning see pannakse vastavalt piirkonnale paika eri standardite abil (EN -Euroopa, DIN – Saksa jne). Suuremate näitajatega akud kestavad tavaliselt rohkem.

Õige aku leidmisel aitavad tihti akutootjad ise

Aku peab loomulikult ka oma pesasse mahtuma, mispärast ei tohi see olla liiga suur. Ka kõrgust tuleb jälgida, sest liiga kõrge aku korral ei pruugi kapott korralikult sulguda.

Lisaks tootjakataloogidele pakuvad õige aku mõõtmete leidmisel abikätt mitmed akutootjate portaalid, kus auto mudeli ja mootoripõhiselt seda informatsiooni leida saab.

Ostmisel tuleks jälgida ka aku garantiid, mis võib ühte sammu käia selle elueaga. Enamjaolt on selleks kolm aastat. Igaks juhuks võib autos hoida ka käivitusabi ehk nn “täkku”, mis võivad täbarast olukorrast päästa nii sinu kui ka näiteks mõne kaasteelise. Koju saab näiteks soetada akulaadija.

Registreeru püsikliendiks!

VAID püsikliendid saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.