Hiljuti juhtisime tähelepanu talvise aknapesuvedelikuga seotud olulisele faktile. Mida peaks veel autoga tegema ja mida ei tohiks enne, kui suuremad külmad saabuvad?

  • Silikoon. Määri esimesel võimalusel uste ja pagasiruumi tihendid silikooniga. Selleks on müügil nii silikoonipulgad kui spreid. Kumba valida, on rohkem juba maitse ja mugavuse asi. 10 minutit tööd välistab selle, et talvel on uks tihendi külge külmunud ja lahtitõmbamise järel võib kahjustada saada tihend ja/või ukselink.
  • Õlita uksehingi ja lukku. See võib olla pole nii väga oluline tuliuute autode puhul, küll aga vanematel mudelitel. Aga pane tähele ühte väga olulist asja: ustel on piirajad, mis lasevad uksi hoida lahti teatud asendis. Neid ära määri!
  • Klaaside töötlemine vetthülgava kihiga. Ühekordne katmine aitab pikalt hoida nähtavuse palju parema, sest lisaks veele, ei jää nii hästi klaasile pidama ka mustus. Kui klaasil on vähem vett, siis on ka hommikune jääeemaldamine lihtsam.
  • Auto vahatamineKorraliku vaha ja poleerimise tulemusel jääb auto külge palju vähem mustust, lund ja soola ning seetõttu säilib auto kauem ning vanemate sõidukite puhul aitab ära hoida ka korrosiooni teket.

Liitu uudiskirjaga!

VAID uudiskirjaga liitunud saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.

Olete edukalt uudiskirjaga liitunud!

Parimad pakkumised jõuavad nüüd teieni õigepea!