Miks võiks igas autos esmaabikomplekt olla? Foto: Shutterstock

Ehkki autoapteek enam eraisiku sõiduautos kohustuslik pole, on hea, kui see sinu neljarattalises siiski igaks juhuks olemas on. Kuid mis seal kindlasti olla võiks? 

Turvatunne autoreisil 

Suvi on parim aeg pikemateks autoreisideks ja küllap jääb siis su teele ka nii mõnigi peatus, näiteks grilliõhtu mere ääres. Ja kui peaks juhtuma, et salatit hakkides kogemata sõrme lõikad, on autos olev haavapuhastusaine ja plaaster asendamatud …

Ehkki loomulikult teed kõik endast oleneva, et teel olles mitte avariisse sattuda, tuleks igaks juhuks ka selleks valmis olla. Oleks hea, kui sinu autos on alati paar liitrit vett (keha hüdreerimine on suvel eriti oluline) ja esmaabikomplektis rõhkside, kaelalahas, rullsidemed, kaitsekindad, kaitsemask ja kinnitusteip. Nii saad vajadusel abistada nii ennast, kaasreisijaid kui ka hädas olevaid kaasliiklejaid. 

Ei soovi nuputada, mis miniapteegis olla võiks? Sellisel juhul on hea variant osta valmislahendus ehk juba komplekteeritud autoapteek. Kuid kui tahad sinna midagi lisada või panna kokku enda vajadustele vastava komplekti, siis järgnevalt veel mõned kasulikud soovitused. 

Käsimüügiravimid

Nii nagu kõigil meil on kodus olemas teatud käsimüügiravimid, võiksid need olla ka sinu autos. Et näiteks juhul, kui pea hakkab valutama, tead, et leiad autoapteegist selle vastu “rohtu”. Ja kindlasti ära unusta siis ka vett juua, sest just vähene vee tarbimine võib olla üks peavalu põhjustest. 

Lisaks peavalutablettidele võiks autos leiduda veel söetablette. Ja miks mitte ka spordigeel ja mõned villiplaastrid, kui mõtteis mõlgub pikem matk!

Kui vaadata autoapteegist kaugemale …

Lisaks esmaabikomplektile aitavad võimalike ebameeldivustega toime tulla veel mõned asjad, mis sinu autos olla võiksid: 

  • Pleed. Kui peaks juhtuma, et jääd autoga teele, on hea, kui pagasiruumist on võtta mõned soojad pleedid, millega vajadusel kehatemperatuuri hoida. Ka suveõhtud võivad olla jahedad. 
  • Veepuhastustabletid. Need puhastavad vee bakteritest ja viirustest ning ei võta palju ruumi. 
  • Sääsetõrjevahend. Vahel ikka avastad, et sääsetõrjevahend on koju ununenud just siis, kui seda kõige rohkem vaja on. Miks mitte hoida seda autos, et grilliõhtu kulgeks meeldivamalt? 
  • Päikesekreem. Nahk on meie suurim organ ja seda tuleb kaitsta. Küllap jääb sinu autoreisile ka peatusi, mil päikesekreem on hädavajalik – paki see kindlasti reisile kaasa. 

Teadmine, et sinu autos on esmaabikomplekt, annab meelerahu ja võimaldab puhkust rohkem nautida – sa tead, et oled valmistunud ootamatuteks olukordadeks!

Registreeru püsikliendiks!

VAID püsikliendid saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.