Foto: Shutterstock.

Eesti autojuhtide seas on üpriski tavapärane, et sageli valitakse endale sõiduk, millel oleks lisavarustusena olemas istmesoojendused. Põhjuseks on loomulikult meie kliimale iseloomulikud jahedad temperatuurid, mis annavad enda kohalolekust tihtilugu märku novembrist kuni märtsini. 

Õnneks on valdaval osal meie turul müüdavatel sõidukitel istmesoojendused olemas. Uue auto ostu puhul on see mõnikord juba baasvarustuses või siis on võimalik väikese lisatasu eest istmesoojendused juurde soetada. Keerulisem on olukord siis, kui sõiduk on toodud näiteks mõnest Vahemere läheduses asuvast riigist, kus miinuskraadid on pigem haruldane nähtus. 

Siiski ei pea istmesoojenduste puudumisel erilist muret tundma, sest tegelikult saab neid ka hõlpsasti hiljem autole lisada ning seda üsnagi taskukohase hinna eest. 

Istmepealsed ja istmesisesed

Järelturul müügil olevaid istmesoojendusi on kahte sorti – istmepealsed ja istmesisesed. Nagu ka nimi ütleb, paigaldatakse esimene nendest istmete peale ning teine istme sisse. 

Istmepealsete katete paigaldamise näol on tegu lihtsama ja väiksemahulisema tööga, millega saab üldjuhul hakkama ka tavainimene. Istmesiseste soojendite lisamine on seevastu mõnevõrra keerulisem, sest nende paigaldus nõuab istmekatte lahtivõtmist ja on sellepärast pisut ajamahukam protsess.

Kuna istmed võivad sõltuvalt tootjast olla ehituselt keerukad või tundlikest materjalidest, siis on istmesisesed soojendid arukas lasta paigaldada spetsialistidel, et vältida istmete kahjustamist. Ka hinna poolest on mõlemad tüübid rahakotisõbralikud – keskmiselt 50-70 eurot ühe istme kohta. 

Autoeksperdi valikus on saadaval nii istmesisesesed kui -pealsed soojendid, mis on sobilikud enamikele naha ja tekstiili tüüpidele ning mis on lihtsasti kontrollitavad termostaadi automaatikaga.

Registreeru püsikliendiks!

VAID püsikliendid saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.