Juba lähitulevikus võib roolijoodikute elu muutuda tükk maad keerulisemaks, kuna Euroopa Liidul on “laual” plaan muuta alkolukud autodes kohustuslikuks. Tegelikult on võimalik oma autole juba täna alkolukk paigaldada, mis purjus peaga või jääknähtudeta juhi liiklusest eemal hoiab.

Autoeksperdis on müügil näiteks Drägeri autolukud Interlock 5000 ja 7000, mis töötavad kõikide teiste alkolukkudega samal põhimõttel. Autosse istudes võtab juht kätte nn puldi, kus on küljes vahetatav huulik.

Puhumise peale tuvastab seade, kas juht on joobes või mitte. Kui peaks juhtuma, et juhil on näiteks jääknähud, ei lase alkolukk sõidukit käivitada. Selleks on seade ühendatud auto starteriga – piirmäära ületades ei ole võimalik võtit keerates autot käivitada.

Alkolukud on levinud nii veokites, bussides kui ka taksodes, kuid ohutuse mõttes võib selle alati seadistada ka teistele tööautodele ning loomulikult ka isiklikule sõidukile. Kindla piirmäära, mida puhumisproovis ületada ei tohi, saab juht seadistada ise.

Samuti ei tule muretseda mõõtmise täpsuse pärast – Drägeri alkolukud on usaldusväärsed, täpsed ja sõidukiga hooldusessetulles tehakse alati ka alkolukule kontroll.

Registreeru püsikliendiks!

VAID püsikliendid saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.