Suvine kuumalaine ajab meid tahes tahtma mööda maad ringi reisima, ujuma ning muid suvemõnusid nautima.

Et autosõidud aga janu ning palavuse käes ei mööduks, on üheks väärt mõtteks sõidukisse soetada jahutuskast või autokülmik.

Jahutuskastid ning autokülmikud jagunevad kolmeks: passiivsed jahutuskastid, elektrilised jahutuskastid ning elektrilised külmikud. Kõikidesse on võimalik panna külmi jooke ning näiteks jäätiseid, mis muidu transportimisel ära sulaks.

Külmikud sobivad enim pikkadeks reisideks

Passiivsete jahutuskastide näol on tegu kas külmapatareide või jääkuubikute poolt “toidetud” kastiga, mille jahutusaeg on piiratud. Ajapikku hakkab ka neis temperatuur tõusma.

Elektrilised kastid hoiavad seevastu kauem külma ning on mitmeski mõttes mugavamad kasutada.

Paljud neist suudavad välistemperatuurist isegi 30-35 kraadi külmemat temperatuuri hoida ning kallimad mudelid võivad selle isegi viia allapoole nulli. Tihtipeale on neil olemas ka soojendamisfunktsioon.

Külmikud kasutavad aga kompressoreid ning suudavad hoida suisa -30 kraadist temperatuuri. Ühtlasi on need ka kõige kiiremad, võimsamad, täpsemad ning alatasa varustatud ka kõiksuguste nutikate funktsioonidega, näiteks nutitelefonide ühilduvusvõimekusega.

Autoekspert pakub oma klientidele erinevate miinimumtemperatuuriga külmikuid ning jahutuskaste. Lisaks elektrilistele kastidele on võimalik soetada ka spetsiifilisi jahutuskaste, näiteks veinidele.

Külmakaste saab kasutada ka mujal

Jahutuskastid on enim mugavad lühikestel või linnasisestel otsadel, samas kui külmikuid võib kaasa võtta lausa riikidevahelistele sõitudele. Autos peaks kindlasti jahutuskasti ideaalseks toimimiseks olema ka konditsioneer.

Elektrikastide korral saab valida ka versioone, mida saab ühendada ka kämpingutes või hotellides olevate elektrilahendustega. Tihtipeale pakuvad tootjad lisaks 12/24V versioonidele ka 230V pistikutega ühenduvaid variante.

Registreeru püsikliendiks!

VAID püsikliendid saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.