Autot tarbeesemena kasutades juhtub kõike. Juhtub suurtel ja juhtub lastel. Midagi ikka lekib, läheb ümber või satub sinna, kuhu ei peaks. Tihti ei saa enne aru, kui auto täitub võika haisuga või on see miski juba jalad kasvatanud ja üritab teie autot ärandada.

Maha tilkunud piim, istme alla veerenud keeduvorst, laste poolt istmetaskusse poetatud kalapirukas või hoopiski autosõidust tekkinud “merehaiguse” lõpp-produkt: sellises suves, nagu hetkel käimas on, pole odööride tekkimiseks palju vaja.

Kuna auto sisemus on valdavalt kaetud tekstiiliga, siis haisu välja saamine võib olla paras piin. Õnneks on inimkond rasketes oludes eriti leidlik ning enne keemilisse puhastusse sõitmist või kastitäie lõhnakuuskede ostmist, võiks kasutada alltoodud variante.

Ükski neist asjadest ei tee kindlasti probleemi hullemaks või ei tekita uut, seega proovida ju võib. Lõpuks võib alati proffide poole pöörduda, kui isetegevus ei päästa. Muidugi kehtib eeldus, et haisutekitaja on autost eemaldatud ja vastav koht jõudumööda ka pestud.

  • Sooda. Multifunktsionaalne vahend, mida saab kasutada nii söögitegemisel kui ka puhastusvahendina. Autosse voolanud piimatoodetele sooda raputamine ning selle mõne aja pärast tolmuimejaga eemaldamine võib probleemi likvideerida.
  • Süsi. Jah, seesama millega oli plaanis nädalavahetusel grillida. Kui autos on ebameeldiv lõhn, siis söel on omadus seda endasse tõmmata. Jätke lahtine grillsöe kott või mõned suuremad tükid sütt mõneks ajaks autosse ja katsetage, kas aitab.
  • Kohv. Erinevad allikad soovitavad kas ube või kohvipuru. Ilmselt väga suurt vahet ei ole, aga võite proovida ju mõlemaga. Sarnaselt söele peaks suutma nad endasse halbu lõhnu lukustada. Vastu annavad loodetavasti hea kohvilõhna.
  • Äädikas. Selle kasutamisel peaks olema natuke tagasihoidlikum, sest äädika enda lõhn on võrdlemisi tugev ning ühe haisu teisega asendamine ei ole eesmärk. Samas, mõõdukas koguses üks enimlevinud abivahendeid. Eriti tihti tuuakse seda välja pindade puhastamiseks sigaretisuitsu jääkidest (vahekorras veega 50:50).
  • Sidrun. Taaskord asi, mis väidetavalt absorbeerib halbu lõhnu. Kõige efektiivsem peaks olema värske tühjaks pigistatud sidrunikoor.

Kui kodused vahendid ei aita, siis järgmine samm oleks spetsiaalsed puhastuvahendid või eelmainitud asjatundjate kätte viimine.

Kui keegi teab veel mõnda head kodust nippi või oskab eeltoodud abivahendite kohta omast kogemusest midagi täpsustada, siis andke meile teada!

Liitu uudiskirjaga!

VAID uudiskirjaga liitunud saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.

Olete edukalt uudiskirjaga liitunud!

Parimad pakkumised jõuavad nüüd teieni õigepea!