Pimedus saabub varem, ilmad lähevad vihmasemaks, teedel on rohkem sodi ja üldiselt algab üks hämar aeg. Esimene asi, mis sind võitluses pimeduse vastu maanteedel aitab, on korralikud esituled.

Mis on need asjad, mida pirne ostes arvestada, et saavutada parim võimalik tulemus ning mitte rikkuda seadust või teha kahju autole?

Taaskord on nii, et kvaliteedi tagab hind. Ilmselt saab tellida Hiinast pirnid, mis reklaami järgi kestavad igavesti, valgustavad väga hästi ja sobivad igale autole, aga mõtlev inimene saab aru, et reaalselt see ei ole võimalik.

Mõned väga olulised faktid, mida silmas pidada:

  • Valdavalt jaotuvad halogeenpirnid kolmeks: tavalised ehk soodsamad, longlife ehk pika eluaega pirnid  ja kolmandaks väga võimsa ja heleda valgusega pirnid.
  • Väga võimsate ja heleda valgusega pirnide puhul tuleb arvestada lühema elueaga, umbes 2-3 aastat.
  • Jälgi, et sa ei ostaks heade võimsate pirnide pähe off-road ehk ainult eriotstarbeliseks kasutamiseks mõeldud pirne. Märge on tavaliselt karbil olemas.
  • Ksenoonpirnide puhul tuleb arvestada, et nende valgusjõud aja jooksul väheneb. Silmaga ei tarvitse seda näha olla, aga tegelikult teatud töötundide järel hakkab efektiivsus kaduma. Seda tuleks uurida vastava tootja käest, kui pikk on turvaline välp.
  • Ksenoone tuleb kindlasti vahetada paarikaupa. Sama asi kehtib ka soovitusena kvaliteetsete halogeenide puhul, sest ühe kustumise järel, läheb suure tõenäosusega varsti ka teine. Seega hoia teine vähemalt autos tagavaraks.
  • Tehasest tavaliste tuledega väljunud autole ksenoone ilma suuremate ümberehitusteta tõenäoliselt paigaldada ei saa, seega uuri kindlasti enne järgi, kui sellist mõtet ellu viima hakkad.

LED-lahendus nõuab eeltööd ja raha

Ja veel üks väga oluline info neile, kes soovivad olemasolevad tavalised pirnid asendada LED’idega. See on võimalik, aga taaskord tuleb arvestada, et “soodne hiina LED” ei ole väga suure tõenäosusega seaduslik.

Korrektse LED valgustuse hinnapiir hakkab paarisaja euro piirimailt. Lisaks tee kindlaks, kas su laternates on piisavalt ruumi, kuna LED pirni tagumine osa on jahutuse tõttu natuke suurem.

Kui soovid sügisele vastu minna parema valgustusega või osta kindalaekasse varuks mõned head pirnid, siis konsulteeri asjatundjatega ning leia just enda autole sobivaim lahendus.

Liitu uudiskirjaga!

VAID uudiskirjaga liitunud saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.

Olete edukalt uudiskirjaga liitunud!

Parimad pakkumised jõuavad nüüd teieni õigepea!