Kas sinu autos on labidas ja lumehari olemas? Aga pleed? Foto: Shutterstock

Talv toob kaasa külmakraadid ning tihti ka suure hulga lund. Kõik see kokku võib põhjustada keerulisi teeolusid ning neist tingitud ummikuid – kes meist ei teaks kurikuulsat Padaorgu, kus lumetormid on autosid tundideks lumevangi jätnud.

Taolistes oludes paremaks toimetulekuks ongi mõistlik hankida autosse vajalik talvevarustus.

Millest alustada?

Suurtele külmadele vastu astudes on mõistlik veenduda, et klaasipesuvedeliku paagis oleks juba talvine klaasipesuvedelik. Spetsiaalselt madalate temperatuuride juures kasutamiseks mõeldud vedelik ei külmu ära ja aitab ka suure pakasega esiklaasi puhtana hoida. Nii saad lumesajus või lörtsisel teel turvaliselt liigelda.

Üle tasub vaadata ka uste tihendid, mis külmade ilmadega jäätuma kipuvad. Selle tarvis saab abi Sonaxi kummihooldusvahendist, mida on mugav otse pudelist tihenditele kanda. Tõrksa jää eemaldab spetsiaalne jääsulatusvahend. Autolehe testivõitja sulatab jää autoklaasidelt kiiresti, hoides ühtlasi ära ka nende liigse kriimustamise.

Ettevalmistusi tasub teha ka selleks, et ukselukud võivad trikitama hakata, ehk varuda lukusula, mis kiirelt jääst lahti aitab saada. Lisaks sellele kaitseb lukusula lukku uuesti jäätumise eest ega lase roostel tekkida.

Labidad ja lumeharjad

Suurtes lumesadudes hakkama saamiseks on mõistlik autosse varuda vastavad abivahendid. Kindlasti kuulub nende hulka lumehari, millega autot puhastada. Praktiline valik on lumehari koos jääkaabitsaga, millega saab klaasid korralikult puhtaks teha. Soovi korral leiad Autoeksperdi tootevalikust kaabitsa ka eraldi. Maasturi või kõrgema auto omanikud võiksid valida teleskoopse harja, sest sellega ulatub ka auto katust puhastama.  

Lumelabidas aitab välja, kui satud autoga lumevangi või on ööga suur hulk lund maha sadanud. Teleskoopvarrega ja alumiiniumist labidas on vastupidav ning praktiline valik. Autoeksperdi tootevalikus on ka mugav komplekt, kus olemas lumelabidas ja jääkaabits.

Võib juhtuda, et lumetorm sunnib pikemalt ühe koha peal seisma. Seepärast pole kunagi liiast hoida pagasiruumis sooja pleedi, mis näpistavale külmale vastu aitab seista. Samuti tasuks üle vaadata autoapteek ning veenduda, et seal on olemas kõik vajalik. Soovi korral saad ka autoapteegi Autoeksperdi e-poest.

Kõigi ülejäänud toodetega on võimalik tutvuda e-poes, kust saad osta talveks vajalikud abivahendid, et kindlustundega muretuid kilomeetreid mõõta.

Registreeru püsikliendiks!

VAID püsikliendid saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.