Kas valida autosse jahutuskast, jahutuskott või hoopis autokülmik? Foto: Depositphotos

Suvi on käes ja koos sellega ka grillõhtute ja pikemate maanteereiside hooaeg. Ükskõik kas plaanid minna päevaks randa või nädalapikkusele matkale, on toidu ja joogi külmas hoidmine hädavajalik. Aitame otsustada, kas järgmisele autosõidule võtta kaasa jahutuskast, autokülmik või hoopis külmakott!

Kuidas valida? 

Valiku tegemisel soovitame peamiselt lähtuda kolmest tegurist: kui palju on seltskonnas inimesi, kui kaua peavad toidud-joogid külmas olema ja milline on eelarve. Kõige taskukohasem valik on jahutuskott ja kõige kallim autokülmik. 

Lühematel väljasõitudel piisab üldjuhul jahutuskastist. See töötab nii 12V kui 230V pealt ja selle funktsioon on jahutada toite-jooke umbes 18 kraadi alla ümbritseva temperatuuri. Seega tuleb arvestada, et 30-kraadisel suvepäeval ei pruugi jahutuskast piima- ja lihatoodete hoidmiseks kõige parem valik olla. 

Spontaansetel väljasõitudel on aga jahutuskott asendamatu, samuti sobib see näiteks lõunasöögi kaasa võtmiseks. Jahutuskotil on kaks suurt plussi: sel on soodne hind ja see ei vaja töötamiseks voolu. 

Pikemaks reisiks või eriti kuuma suvepäevaga on kõige parem valik autokülmik. See hoiab ühtlast temperatuuri ka pikema aja jooksul ja üldjuhul saab temperatuuri vastavalt soovile reguleerida – mõned mudelid suudavad isegi jäätiseid ja teisi sügavkülmatooteid külmas hoida. 

Jahutuskast ja autokülmik vajavad töötamiseks voolu (12V või 230V), kuid jahutuskott ja -kast hoiavad külma tänu sinna lisatud külmaelemendile või jääle. 

Mida rohkem inimesi, seda rohkem “kraami”

Jahutusseadme või -kasti valimisel on kindlasti oluline nüanss ka mahutavus. Näiteks suurema pere või seltskonna toidutagavara hoidmiseks ei pruugi jahutuskotist piisata. Samas jahutuskastide ja -külmikute valikust tõenäoliselt leiad sobiva. Hea valik on näiteks 26-liitrine Mobicool, mis on praegu ka soodushinnaga. 

Kui ees on pikem väljasõit või seltskonnas on rohkem kui 2-3 inimest, on autokülmik igati kindla peale minek. See tagab, et toidud ja joogid püsivad värsked mitu päeva. 

Kui aga plaanis on mõnus piknik kaaslasega mere ääres, on tõenäoliselt jahutuskott teie jaoks sobiv variant. 

Pikk perspektiiv

Nagu eelnevalt sai mainitud on jahutuskott kõige soodsam variant jookide ja toitude jahedas hoidmiseks. Kuid nii nagu paljude teiste asjadega, tuleks vaadata pikka perspektiivi – kui leiad end sageli erinevatelt üritustelt või pikematelt maanteereisidelt, võib investeering kvaliteetsesse autokülmikusse end aastatega igati ära tasuda. Selle kõrvale võib osta muidugi ka pisikese jahutuskoti, et snäkid piknikule mugavalt kaasa võtta. 

Rohkem jahutuskaste ja -külmikuid leiad Autoeksperdi e-poest

Registreeru püsikliendiks!

VAID püsikliendid saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.