Vanematel autol lähevad sageli tuled tuhmiks. Sool, tolm ja muidu rasked olud vähendavad klaaside läbipaistvust ja ka esteetiliselt pole seda ilus vaadata.

Õnneks ei tähenda see kohe uute tulede ostmist, sest kahjustunud pinda on võimalik poleerimisega tunduvalt parandada.

Oluline! Seda saab teha vaid plastik-klaasidega tuledega, seega tehke eelnevalt kindlaks, mis materjalist tuleklaasid on, et mitte hoopis kahju teha.

Poodides on müügil vastavad komplektid, mis sisaldavad kõiki vajalikke vahendeid ja ka juhendit. Kindluse mõttes võite müüjalt ka üles küsida, kas teie auto tulesid võib sel moel töödelda.

Kasutame siinses loos näitena Sonaxi tulede taastamise komplekti juhendit, aga laias laastus on protsess sarnane ka teistel toodetel.

Ettevalmistus

Peske pinnad enne töötlemist šampooniga ja katke ümbritsevate pindade servad hoolikalt kinni.

Lihvimine (vajadusest lähtuv)

Niisutage komplektis olev liivapaber veega ja lihvige tuleklaasid väikse survega ringikujulise liikumisega. Jätkake lihvimist kuni matistunud pind on läikivaks saanud. Pind peab olema märg kogu töötlemise aja. Lõpetuseks eemaldage aine jäägid kaasasoleva poleerimislapiga.

Tagatulede töötlemisel võib tavaliselt lihvimise etapi ära jätta.

Poleerimine

Pange väike kogus poleerimisainet pealekandmis-švammi valgele poolele ja poleerige pinda keskmise survega kuni on saavutatud soovitud läikeaste. Lisage vajadusel poleerimisainet.

Et tulemust kontrollida või kui poleerimine on lõpetatud, pühkige pinnad puhtaks kaasasoleva poleerimislapiga.

Kaitsekate

Sonaxi komplektis on kaasas ka lapikesed, kuhu on juba kantud tulesid kaitsev aine ning millega tuleks klaasid üle pühkida. Jätke pinnad niiskeks ja laske tuleklaasidel umbes 30 minutit kuivada. Ärge pindu kuivamise ajal katsuge!

Poleerimine pole imevahend

Ärge lihvige tuleklaase karedama liivapaberiga, isegi kui kriimud tuleklaasidel on sügavad. Liiga kareda liivapaberiga hõõrumine eemaldab lakikihi ja tuli matistub hetkega.

Kui tuledele on sügavad kriimud, praod või väga kahjustunud pealiskiht, siis sellise töötlusega neid vigu ei paranda ja tuleks kaaluda tuleklaaside väljavahetamist.

Liitu uudiskirjaga!

VAID uudiskirjaga liitunud saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.

Olete edukalt uudiskirjaga liitunud!

Parimad pakkumised jõuavad nüüd teieni õigepea!