Elekter saab iga päevaga aina olulisemaks. Akud paranevad, aga võimsamaks muutuvad ka seadmed, mida seda tarbivad. Sülearvuti aku võib kesta paberil kuni 12 tundi, aga hoogsama töö korral ei pea tööpäevagi vastu. Eriti aktuaalseks muutub see teema suvel, kui tehakse kaugtööd, üritatakse autoreisil lapsi lõbustada või marsruuti planeerida.

Telefoniga on lihtne, selle jaoks on kõigil sigaretisüütaja kaudu kasutatav laadija olemas. Mida teha aga muu tehnikaga?

Võlusõna on inverter

Selleks ongi olemas vooluinverterid, mida saab sigaretisüütajasse ühendada ja on olemas enamikes autotarbeid müüvates poodides. Inverteri küljes on tavaline voolupistik, kuhu saab siis elektriseadmeid ühendada.

Väga oluline jälgida seadmel märgitud lubatud võimsusi. Näiteks kui inverteril on kirjas kuni 500 vatti, siis ei tohi sinna ühendada tavalist veekeetjat või triikrauda.

Inverterid ei ole tõenäoliselt ka asjad, mida oma arvutikotis kaasas kanda. Pigem tuleks sellele leida turvaline koht auto pagasiruumis ning paljudel on ka kruviavad, et statsionaarselt paigaldada. Samas, ühekordne soetus päästab teid hädast tõenäoliselt veel pikki aastaid.

Miks ma pean arvestama siinuslainetega?

Mis on siinuslaine, sellel hetkel ei peatuks. Oluline on teada, et puhta siinuslainega inverter sobib kõikidele seadmetele. Olemas on ka modifitseeritud siinuslaine seadmed, aga nende peamiseks eeliseks on vaid hind.

Modifitseeritud siinuslainega inverter töötab tavaliselt hästi järgmiste seadmetega:

  • kohvimasin, mikrolaineahi, veekeetja,nõudepesumasin, külmkapp ja sügavkülmuti, röster, sülearvuti, hõõglamp, puur, videomängud, jootekolb, mikser jms.

Seadmed, mida peaks kasutama puhta siinuslainega, on:

  • elektriahi, kompressor, säästupirn, halogeenpirn, päevavalguslamp, espressomasin, föön, elektriline hambahari, habemeajamismasin, valgustuse dimmer.

Üldiselt nõuavad vahelduvvooluga laetavad aparaadid otse aparaati puhast siinuslainet.

Liitu uudiskirjaga!

VAID uudiskirjaga liitunud saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.

Olete edukalt uudiskirjaga liitunud!

Parimad pakkumised jõuavad nüüd teieni õigepea!