Foto: Depositphotos

Suvine päikesepaiste ja soojad ilmad on head. Aga mitte igas kontekstis – palaval päeval võib temperatuur sõiduautos taevasse tõusta ja sellise sõiduvahendi kasutamine pole kellegi meelistegevus. Olukorra parandamiseks ehk sõitjateruumis temperatuuri vähendamiseks on üsna mitu lihtsat nippi.

Pargi varjulisse kohta

Sõitjateruumi “saunaks” kütmist saad ennetada juba enne parkimist. Kui võimalik, vali parkimiseks otsese päikese eest varjuline koht, isegi kui pead selleks tavapärasest parkimiskohast kaugemale sõitma. Samuti tasub kuumadel suvepäevadel eelistada parkimismajasid ja garaaže, kus see võimalik on.

Varjulisel kohal on eeliseid veelgi: intensiivne päikesekiirgus võib rikkuda auto sisemust ja teha kahju väärtuslikule varale, mis autosse jäetud.

Hoia aknaid ja uksi lahti

Hea mõte on hoida kuumal ajal auto aknaid lahti, sest siis pääseb õhk liikuma ning sõitjateruum ei muutu talumatult kuumaks. Aknaid pole tarvis täienisti avada, piisab ka väikesest praost.

Kui mingil põhjusel on auto siiski kuuma päikese all seisnud, siis tasub enne sisse istumist kõik uksed avada ja lasta sõitjateruumil tuulduda. Nii saad kõige kuumemast õhust lahti ja olukord muutub talutavamaks.

Kata sisepinnad ja klaasid

Teine hea mõte on kasutada abivahendeid. Esiklaasile võib panna näiteks spetsiaalse kuumust eemale tõrjuva katte. Samuti aitab lihtne ja soodne päikesevari, mis kinnitatakse küljeakendele.

Kui on ette teada, et sõiduvahend jääb pikemalt otsese päikese kätte seisma, võib istmed, rooli ja armatuuri katta teki või riidetükiga. Nii pole ohtu, et pead pärast tulikuuma rooli pihku võtma, vaid saad mugavalt liikvele minna.

Kasuta lisaventilaatorit

Mida rohkem õhku, seda kiiremini sõitjateruum maha jahtub. Kui oma sõiduvahendi kliimasüsteem seda piisavalt pakkuda ei suuda, siis on üheks variandiks kasutada lisaventilaatorit, mille saad iminapa abil endale sobivasse kohta paigutada.

Registreeru püsikliendiks!

VAID püsikliendid saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.