Puhtusest säravad veljed muudavad auto üldise välimuse oluliselt paremaks. Teades õigeid tehnikaid, siis on velgede puhastamine hõlpsasti ise tehtav. Pidurdades tekib velgedele kleepuv piduritolm, mis on vägagi korrodeeruv ning kahjustab velgi.

Regulaarne velgede puhastamine pikendab nende eluiga ja pakub ka silmale ilu. Pane tähele, et veljed koguvad palju mustust, mistõttu tuleks auto puhastamist alustada justnimelt velgedest, et hiljem velgedelt eemalduvat mustust mitte värskelt puhastatud auto värvikihile laiali pritsida.

Kõik algab õigetest töövahenditest

Tavalise autošampooniga ei pruugi piduritolmu velgedelt maha saada, mistõttu tuleks kasutada spetsiaalset vahendit. Veljepuhastusaineid on väga erinevaid, niisiis tuleks valiku langetamisel pidada silmas velgede enda eripärasid.

Kui sa ei ole kindel, mis materjalist su veljed on, tasub kasutada puhastusvahendit, mis on ette nähtud kõigile materjalidele. Nii võid kindel olla, et vahend ei kahjusta su velgede laki- ja värvikihti.

Järgi neid samme:

  1. Tee veljed veega märjaks, et suurem ja lahtisem mustus veljelt maha leotada. Võid kasutada enne veljepuhastusainet ka eraldi leotusainet kinnisema pori ja muu mustuse eemaldamiseks.
  2. Võta veljed käsile ühekaupa, nii ei jõua veljepuhastusaine velgedele ära kuivada. Lisa aine veljele ning hoia seda veljel vastavalt aine kasutusjuhendile, et aine mõjuks kinnisele piduritolmule.
  3. Hõõru õrnalt mustus maha, kasutades veljeharja. Ole hea ja ära kasuta velgede puhastamiseks sama käsna/pesukinnast, mida kasutad ülejäänud auto pesemiseks, nii teed oma auto värvikihile karuteene. Veljedisainid on erinevad, seega võib juhtuda, et kodarate vahelt pesemine on ebamugav. Ära lase sellel end heidutada ning anna endast parim, et mustus ka raskematest kohtadest kätte saada.
  4. Loputa veljepuhastusvahend hoolikalt maha.
  5. Puhasta kindlasti ka rattakoopad, muidu on velgede pesust vähe kasu.

Liitu uudiskirjaga!

VAID uudiskirjaga liitunud saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.

Olete edukalt uudiskirjaga liitunud!

Parimad pakkumised jõuavad nüüd teieni õigepea!