Kuidas oma autole võimsust lisada nii, et pärast tükid taga poleks? Selleks on tänapäevaste autode puhul lihtsaim viis auto aju ümberprogrammeerimine.

Autode tuunimise mõiste on väga lai. Osade jaoks on see õudusunenägusid tekitavate kerelaiendite paigaldamine, mis sobituvad auto disainiga sama palju kui sokid sandaalidega. Teiste jaoks on see aga Berghaini reiviklubi mõõtu helitehnika mahutamine Pobedasse. Siis veel turbokoolkond, veljefännid ja kõikide erinevate stiilide kokkusegajad.

Siiski on dokumenteeritud ka juhtumeid, kus kogu kompott on päriselt ka väga maitsekas ja kvaliteetne välja tulnud.

Võimsust saab lisada vaid koodiridade abil

Olete tähele pannud, et paljudel mudelitel on sama mootori mahuga saadaval erineva võimsusega autod? See tähendab, et tegelikult on enamikel tänapäevastel mootoritel võimekus tunduvalt suurem kui see, millega nad müügis on.

Ainuüksi aju ümberprogrammeerimise abil saab autole juurde lisada võimsust ja pöördemomenti, mis omakorda parandab kiirendust. Praktikas tähendab see näiteks kiiremaid ja sujuvamaid möödasõite maanteel. Mõnel juhul ka väiksemat kütusekulu.

Põhjalikult testitud tarkvara

Üht sellist võimalust pakub Briti ettevõte Celtic Tuning, mis võimaldab anda autole kümneid lisahobujõude kõigest nelja tunni ja ilma ühegi füüsilise detaili paigaldamiseta. Asi toimib väga lihtsalt – sõiduk tuuakse Autoeksperdi esindusse, kus olemasolev tarkvara loetakse teeninduse arvutisse. Seejärel saadetakse info Celtic Tuningu Suurbritannias asuvasse IT-osakonda ning sealt läkitatakse uus tarkvara vastu, mis siis autole paigaldatakse.

Oluline info autoomaniku jaoks on see, et ühegi mudeli puhul ei võeta võimsust parandavat tarkvara kasutusele enne, kui seda pole põhjalikult katsetatud firma testikeskuses. Eesmärk ei ole igast mootorist võtta viimast, vaid tagada võimsuse kasvu juures mootori optimaalne töökindlus. Isegi kui automootoril oleks ressurssi näiteks 100 hobujõu lisamiseks, tuleb arvestada ka kõikide teiste komponentidega ning sellega, kas need ikka nii suurele võimsuse kasvule või muude parameetrite suurele muutusele vastu peavad.

Mitu hobujõudu ma juurde saan?

Enamike mudelite puhul saab valida kolme tuuninguastme vahel: Economy, Tase 1, Tase 2. Orienteeruvalt lisandub autole 40 hobujõudu, ent sõltuvalt mudelist võib see olla vahemikus 20 (harvadel juhtudel) kuni 70 hobujõudu.

Et teada saada, mitu hobujõudu sinu autole on võimalik lisada, pöördu Autoeksperdi tuuninguspetsialisti  poole ja küsi järgi. Võib-olla sa ei peagi omale uut ja võimsamat autot ostma, vaid saad oma olemasoleva truu kaaslase järgmisele tasemele viia.

Liitu uudiskirjaga!

VAID uudiskirjaga liitunud saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.

Olete edukalt uudiskirjaga liitunud!

Parimad pakkumised jõuavad nüüd teieni õigepea!