Foto: Shutterstock.

Puhtad ja säravad veljed annavad autole kordades parema ilme. Paljud meist on tõenäoliselt märganud, kuidas veljed kipuvad üsnagi ruttu määrduma. Õnneks saab neid lihtsa vaevaga ka ise puhastada, kui järgid kindlaid juhiseid. 

Piduriklotsi ja -ketta hõõrdumisel tekib omapärane kleepuv piduritolm, mis sageli hakkab ka velgede külge. See aga omakorda võib veljepinnale põhjustada korrosiooni ning püsivaid kahjustusi.

Pese regulaarselt ja kasuta õigeid vahendeid

Et tagada velgede pikem eluiga ja ilusam välimus, soovitatakse neid puhastada vähemalt kaks kuni neli korda kuus. 

Oluline on pesemisel kasutada spetsiaalset veljepuhastusvahendit. Tavaliste šampooniga puhastades ei pruugi näiteks piduritolm nii hästi veljelt maha tulla. Kindlasti tasub jälgida, milline puhastusvahend sinu sõiduki veljele sobib, et vältida hilisemaid kahjustusi.

Näiteks kroompinnaga või mattvärviga velgede puhul on mõistlik kasutada just neile mõeldud puhastusvahendeid.

Kui sa ei tea, mis materjalist sõiduki veljed on, tuleks kasutada sellist puhastusainet, mis on mõeldud igat tüüpi velje puhastamiseks. Samuti tuleks eelistada vahendeid, mis ei sisaldaks hapet.

Et anda velgedele uus sära, järgi neid samme:

  1. Esmalt tuleks veljed loputada puhta veega, et eemaldada neilt suurem mustus. 
  1. Kui suurem mustus maha saadud, lisa veljele spetsiaalne puhastusaine ja lase sel paar minutit mõjuda. Soovitavalt võiks teha seda ühe velje kaupa, kuna vastasel juhul võib aine ära kuivada.
  1. Aine laiali hõõrumiseks kasuta veljeharja või käsna. Kindlasti ei tohiks kasutada sama käsna, millega pärast sõiduki kere pesed. See võib mõjuda värvikihile laastavalt. 
  1. Loputa uuesti veljed puhta veega. Puhasta ära ka rattakoopad, sest muidu ei pruugi pesust kasu olla.
  1. Kui velg on puhastatud, võib sinna lõppviimistluseks kanda ka veel vedela vaha. See kaitseb korrosiooni ja väliskahjustuste eest ning annab veljele rohkem läiget.

Registreeru püsikliendiks!

VAID püsikliendid saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.