Krõbedalt külmad ilmad on ka sel talvel valmistanud autojuhtidele mitmeid probleeme. Lisaks tühjenenud akudele on tüüpilised probleemid ka ukselukkude ja uste külmumine. Nii mõnelegi on tuttav autosse läbi tagaluugi sisenemine või hoopiski autosse mitte pääsemine. Õnneks on külmumisprobleemile ka lahendusi: lukusulataja sulatab lukud ja kummihooldusvahend hoiab ära uksetihendite kinnijäämise.

Lukusulatajat on soovitatav kasutada ka külmumise ennetamiseks

SONAX lukusulataja sulatab külmunud lukud

SONAX lukusulataja on käepärase suurusega pudelike, mida saab hõlpsasti hoida näiteks talvejope taskus juhuks, kui auto lukud ootamatult kinni jäätuvad. Lukusulataja sulatab külmunud lukud kiiresti ja kaitseb lukke uuesti külmumise eest. Toodet saab kasutada ka ennetavalt lukusüdamike määrimiseks, kuna need koguvad aja jooksul mustust ja niiskust, mis võib põhjustada korrosiooni. Halvimal juhul võib korrosiooni tõttu muutuda autosse võtmega sisenemine üldse võimatuks.

Paljud autojuhid on talveks valmistunud ja ostnud lukusulataja, kuid hoiavad seda autos. Auto sees olevast lukusulatajast ei ole mingit kasu, kui seisad kinni jäänud ustega autost väljaspool. Kui autolukud ei avane, kasutavad paljud lukkude sulatamiseks meeleheitlikke võtteid. Eelkõige ei saa mingil juhul soovitada võtme kuumutamist välgumihkliga, kuna see nõrgestab võtit ja võti võib halvimal juhul puruneda.

Näpunäide! Lukusulataja sobib hästi ka näiteks postkastide ja muude lukusüdamike määrimiseks.

Kasutage kummihooldusvahendit autopesu järel

SONAX kummihooldusvahend hoiab tihendid pehmed ja elastsed

Autouksed külmuvad miinuskraadidega kergesti kinni, kui uste tihendite vahele jääb vähegi niiskust. Seetõttu on oluline pärast auto pesu eriti hoolikalt kuivatada uste tihendid, misjärel on soovitatav neid töödelda SONAX kummihooldusvahendiga. Kummihooldusvahend hoolitseb tihendite eest, hoides need elastsena ja pehmena, mis takistab tõhusalt uste kinnijäämist.

SONAX kummihooldusvahendit on väga lihtne kasutada: käepärase suurusega pudel sobitub hästi kätte ning vahendi pealekandmine toimub pudeli otsikus oleva svammiga kiiresti ja lihtsalt. Uksetihendeid tuleks kummihooldusvahendiga töödelda talvehooaja jooksul paar korda ja alati peale autopesu.

Ärge unustage ka tõhusat SONAX jääsulatusvahendit ja talvist klaasipesuvedelikku!

Registreeru püsikliendiks!

VAID püsikliendid saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.