Foto: Shutterstock

Talv on autoomanikele kahtlemata katsumusterohke. Lisaks kehvadele teeoludele tuleb juhtidel hakkama saada pimedusega ja pimedat aega on praegu tunduvalt rohkem kui kevadel ja suvel. Et liiklemine oleks võimalikult ohutu, tuleb tähelepanu pöörata sõiduki tuledele – need peavad tagama korralikult valgustatud tee pimedas.

Tulesid tuleb reguleerida vähemalt kord aastas

Teedel liigub pidevalt sõidukeid, mille tuled valgustavad ebakorrektselt (või ei põle üldse!). Tihtipeale ei pruugi juht sellest ise teadlikki olla, et sõiduki tuled on korrast ära ja vajavad tähelepanu. 

Üks sagedasemaid probleeme on vastusõitvate autode pimestamine. Enamasti on selle põhjuseks just nimelt valesti reguleeritud tuled. Pealtnäha võivad tuled tunduda korras ja igati töötavat, kuid vastutulijad on vägagi häiritud – justkui sõidaksid kaugtuledega. 

Seetõttu on rangelt soovituslik nii enda kui ka teiste ohutuse huvides lasta oma auto tulesid vähemalt kord aastas reguleerida – näiteks sügise hakul, kui päevad muutuvad järjest lühemaks ja pimedat aega on rohkem. 

Teoorias saab tulesid reguleerida ka ise kodus, kuid lihtsam ja kindlam on lasta see tööära teha töökojas spetsialistidel. Paljudel uutel autodel on LED tuled, mida saab korrektselt reguleerida ainult spetsiaalse digitaalse seadmega. 

Tuhmunud tulede vastu aitab poleerimine

Iga autoomanik võiks aeg-ajalt enda auto ümber tiiru teha ja veenduda, et sõidukil põleksid kõik ettenähtud tuled, sealhulgas mõistagi ka numbrituled. Samuti ei tohiks jätta unarusse tulede puhastamist, sest kui need on mustad ja porised, siis paratamatult on ka nende valgustusvõime väiksem.

Tulede pesemiseks on kõige parem kasutada märga pesukäsna või -harja. Kuiva lapiga hõõrumist tuleks kindlasti vältida, sest see võib kahjustada tule plastikust välispinda.

Ajapikku kipuvad tuleklaasid tuhmimaks muutuma ning seetõttu oma valgustusomadusi kaotama. Siiski ei pea sellisel juhul kohe uusi klaase ostma minema, vaid enne veel tasub proovida poleerimist. Seda saab lihtsasti teha näiteks ise kodus Sonaxi esitulede taastamise komplektiga või Autoeksperdi esinduses.

Registreeru püsikliendiks!

VAID püsikliendid saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.