Kaasaskantavad jahutuskastid ja külmikud on olnud suviste autoreiside olulised kaaslased juba pikka aega. Rannas enda kaasa võetud jäätise või külma joogi nautimises on midagi omaette erilist, sest ainuke teine variant on seda kalli raha eest koha pealt ostma hakata.

Suures osas jagunevad kaasaskantavad jahutus- ja külmakastid kolmeks: passiivsed jahutuskastid, elektrilised jahutuskastid ja elektrilised külmikud.

Kas jahutuskast või külmik?

Passiivsete jahutuskastide juures on mõistagi väga oluline isolatsioon ja toote konstruktsioon ning muidugi ka kasutusmugavus. Külm tagatakse sõltuvalt tootest külmapatareide või jääkuubikutega, mistõttu ei ole kindla temperatuuri kontrollimine passiivse jahutuskastiga kuigi lihtne ning aja jooksul hakkab passiivses kastis kindlasti temperatuur ka tõusma.

Elektrilistel jahutuskastidel on oluline näitaja keskkonna suhtes temperatuuri hoidmise võimekus, mis odavamatel mudelitel algab 10-15 kraadist allpool välistemperatuuri ja kallimatel mudelitel isegi 30-35 kraadi alla keskkonna temperatuuri. Samuti on võimekamad mudelid suutelised külma isegi alla 0 kraadi hoidma. Kallimatel jahutuskastidel on tihtipeale olemas ka soojendusfunktsioon, mida saab kasutada toitude soojas hoidmiseks.

Passiivne jahutuskast hoiab külma teatud aega ning temperatuuri kontrollimine ei pruugi kerge olla. Samas on sellised kastid tihtipeale soodsamad ning sobivad väga hästi lühemateks sõitudeks.

Elektriliste kastide puhul on võimalik lisaks tavalisele 12/24V lahendusele valida ka 230V töötav versioon, mis sobib hästi puhkuse ajal ka väljaspool autot kasutamiseks, näiteks kämpingus või hotellitoas.

Kui autos puudub konditsioneer, siis 30-kraadise sisetemperatuuri korral on odav jahutuskast suhteliselt abitu, sest suudab kasti sees säilitada vaid 15-20 kraadist temperatuuri.

Elektrilised külmikud on juba kompressoritega varustatud ning võimekavad tooted suudavad isegi kuni -30-kraadist külma hoida. Külmikute eeliseks ongi suurem võimekus, kiire ja täpne jahutamine ning enamasti on külmikutel juures ka mitmeid lisafunktsioone, näiteks kasti nutiseadme abil kontrollimine, USB laadimispesad ja isegi LED valgustus.

Mõned kastid tulevad juba rataste või sangadega, et neid mugavam liigutada oleks.

Alati tuleb jahutus- või külmakasti valides mõelda ka mahutavusele ning erinevatele lisafunktsioonidele. Suuremad kastid on tihti valikus ka rataste ja sangadega, mis teeb nende transportimise hulga hõlpsamaks. Samuti on kallimatele kastidele võimalus lisada ka fikseeritud kinnitus ning on mudeleid, millel on juba IsoFix kinnitused olemas.

Registreeru püsikliendiks!

VAID püsikliendid saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.