Foto: Shutterstock.

Esindusest uut autot ostma minnes on võimalus valida lisaks mootorile, käigukastile ja kerevärvile ka seda, millist lisavarustust sõidukile tellida. Lisavarustuse hulka kuulub ka näiteks veokonks, mida sageli vajalikuks ei peeta või millest eelkõige üsna soolase hinna tõttu loobutakse. 

Mõne aja pärast võib siiski selguda, et olukordi, kus konks vajalikuks osutub, tuleb ette küll. Kas on vaja näiteks käruga midagi suuremat transportida või tuleb tahtmine haagissuvilaga ilma avastama minna. Neid asju ei saa aga teha, sest autol puudub veokonks. 

Kus häda kõige suurem, seal abi kõige lähem – õnneks on võimalik lasta paigaldada autole ka järelturult soetatud veokonks. Muretsemiseks pole põhjust ka mõnevõrra vanemate autode omanikel, sest olemas on ka selliseid veokonkse, mis sobivad eakamatele masinatele.

Võimalusi on mitmeid

Järelturul müüdavad veokonksud on erinevad, mistõttu tuleks esmalt läbi mõelda, kui tihti kavatsed konksu kasutama hakata. Veokonksud nimelt jagunevad laias laastus kolmeks: statsionaarne, eemaldatav ja peidetav. 

Statsionaarse veokonksu peaksid valima need, kes vajavad konksu igapäevaselt. Selle paigaldamine on lihtne ja kiire ning ka kõige taskukohasem. Samuti ei vaja statsionaarne veokonks hooldust ja on alati kasutamiseks valmis.

Kui vajadus veokonksu kasutamise järele on juhuslikum, peaks tõenäoliselt mõtlema eemaldatava veokonksu peale. Kui veokonksu parasjagu tarvis pole, saab selle lihtsa vaevaga auto küljest eemaldada. Oluline on meeles pidada, et kui veokonks peaks jääma auto külge pikemaks ajaks, võib see kehvemal juhul sinna kinni kiiluda ning siis võib eemaldamine osutuda võrdlemisi keerukaks.

Kolmas võimalus on peidetav veokonks, mis ühendab endas esimese ja teise veokonksu parimad omadused. 

Peidetav veokonks on alati kasutusvalmis ning kui seda enam vaja ei ole, saab selle hõlpsasti stange alla peitu pöörata. Kuid selleks, et peidetav veokonks ka korralikult töötaks, on vaja seda regulaarselt hooldada. 

Kas minu sõiduki mudelile saab üldse veokonksu paigaldada?

Õhku jääb ainult küsimus: kas minu autole leiab ikka järelturult sobiliku veokonksu? Brink pakub veokonksusid peaaegu et kõikidele enam levinud automudelitele ja nende erinevatele põlvkondadele. Kõige lihtsam viis on kontrollida sobivust siin.

Konksu tellimiseks pöördu lähimasse Autoeksperdi esindusse või võta müüjaga ühendust telefoni teel.

Registreeru püsikliendiks!

VAID püsikliendid saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.