Foto: Shutterstock.

Talv on teadagi märg ja vesine aastaaeg, mil kipub tänavatel olev sool, sopp ning mustus võrdlemisi kergelt autokere külge jääma. Lisaks kantakse õuemustust välisjalanõudega autosalongi ning kuigi paljud juhid klopivad saapaid enne sõidukisse istumist, ei pruugi sageli sellest kasu olla.

Jalanõudelt tulev mustus ning sool tekitavad polstrile plekke. See ei näe just kuigi kena välja ning läbi polstri imbudes suureneb ka rooste tekkimise tõenäosus. Samuti tekib autosse ka lihtsamini ebameeldiv niiskus. Selleks, et taolisi probleeme vältida, tuleks kasutada õigeid jalamatte. Talvisel märjal perioodil on aga soovituslik kasutada just nimelt porimatte. 

Porimatid ei lase mustusel ning niiskusel autos laiali valguda ega põrandasse imbuda, eriti kui tegu on veel kõrgema äärega mattidega. Lisaks on sinna kogunevat mustust hiljem kergem koristada.

Kindlasti vali õige mõõduga matt

Kui sõidukil pole kummist matte lisavarustusena kaasas, saab need enamasti kerge vaevaga edasimüüjatelt soetada.

Universaalsed matid kohanduvad üldiselt enamike autode jalaruumi suurustega, kuid mõnel juhul võivad need ikkagi sobimatuse tõttu juhi pedaalide alla nihkuda. Nii võib tekkida autoroolis ohtlik olukord, kus pedaalide vajutamine on raskendatud. 

Sestap on alati mõttekam valida enda autole mudelipõhised matid, kuna nende juures on arvestatud sõiduki kõiksuguste eripäradega. Autoeksperdi valikus on nii universaalseid kui ka mudelipõhiseid matte.

Registreeru püsikliendiks!

VAID püsikliendid saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.