Foto: Shutterstock.

Liikluses kipuvad ettenägematud õnnetused ja äpardused tekkima tihtipeale just siis, kui abi pole kohe käeulatusest võtta. Sestap on igati kasulik, et sõidukis oleksid mõned vajalikud tarvikud, mis muudavad olukorra lahendamise kiiremaks ja lihtsamini teostatavaks. 

Vaata enda sõiduki pagasiruum tähelepaneliku pilguga üle

Üldjuhul panevad autotootjad enda sõidukitesse elementaarsed tööriistad ja vahendid, et autojuhil oleks õnnetuse või mõne muu ettevaatamatuse korral kõik põhiline kenasti käepärast võtta. Sellest hoolimata jäävad need asjad sageli ajapikku kadunuks ja kui tekib vajadus nende kasutamiseks – neid pole!

Esmalt tasuks kindlasti üle kontrollida, et autos oleks olemas tõkiskingad, tungraud ja veljevõti rehvi vahetamiseks. Vahetevahel võib ette tulla olukordi, mil vaja rehvivahetus omal käel lahendada. 

Pagasiruumis peaks kindlasti veel ruumi olema krokodillidele ja köiele. Talv on peagi tulemas ning käivitusprobleemid ja lumme kinnijäämine on paraku iga-aastane mure, millega peavad paljud autojuhid tegelema. 

Alati võiks sõidukis olla ka üldlevinumad tööriistad: kruvikeeraja (lapik- ja ristpeaga), väike võtmete komplekt, näpitsad ja taskulamp. Kergemad tööd saab hõlpsasti nende vahenditega ise tehtud.

Viska pilk peale, et ega sõidukis juhuslikult ohutusvarustus puudu pole – ohukolmnurk, tulekustuti, autoapteek (erakasutuses sõidukites soovituslik) ja ohutusvest. Kui tehnoülevaatus on tulekul, siis on tingimata kohustuslik nende kontrollimine.

Samuti ei tee paha, kui igaks juhuks ka telefonilaadija autos olemas oleks. Nii saad olla kindel, et õnnetuse korral ei pea kunagi muretsema tühja telefoni aku pärast.

Sageli mõeldakse selliste väikeste asjade otsimise peale alles siis, kui neid mingis olukorras vaja läheb. Seetõttu on mõistlik ennetava tegevusena kõik need lihtsad (aga olulised!) tarvikud enda autosse juba praegu soetada.

Registreeru püsikliendiks!

VAID püsikliendid saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.