Pigitilgad tekivad autole nii suvel kui talvel, aga nende koostis on hooajati erinev. Kuigi talvine pigi on auto värvile kahjulikum, tuleb võimalikult ruttu lahti saada ka suvel tekkinud plekkidest.

Suvel kattub auto pigiga peamiselt kuumade ilmadega, kui asfalt pehmeks muutub. Suvised tilgad on suuremad ning visuaalselt paremini näha.

Pigil on endal kergelt värvi kahjustav mõju, seega väga kaua pinnal püsides võib asi lõpuks ka roosteni jõuda.

Jõuga ei tohi nühkida

Teine halb mõju seisneb aga selles, et pigiga koos kleepub autole liivaosakesi. Iga kord autot pestes eralduvad need vähehaaval ja kriibivad värvi. Eriti just viimistlus ja kuivatamise faasis, kus omanik eeldab, et auto on nüüd puhas ja võib rahulikult läikima lüüa. Või siis üritatakse ilma spetsiaalkeemiat kasutamata jõuga ka pigist lahti saada.

Väga paksu kihi puhul tuleb ilmselt protsessi korrata.

Pigi eemaldamine peab olema eraldi protseduur ja ettevõtmine. Tüütu, aga vajalik. Mida parem vahend, seda lihtsamini lahti saab. Samas ei pea seda tegema sama tihti kui autopesu, seega auto tervise huvides võib selle aja ohverdada.

Varuge aega

Peske auto ja kuivatage pinnad. Nagu eelnevalt mainitud, ärge kasutage selleks jõudu. Pigi eemaldamiseks on sobiv näiteks Sonaxi tootevalikust aerosoolpudelis vahend. Pihustage ainettöödeldavatele pindadele ja laske umbes 1 minut mõjuda.

Pühkige mustus pehme lapi või spetsiaalse autopesuks mõeldud rullpaberiga. Kindlasti ei tohiks pigieemaldit kasutada äsja värvitud ega kuumadel pindadel ehk siis päikse käes ärge seda tööd tehke.

Kui esimesel korral kõik plekid ei lahustunud, korrake protsessi. Tihti on tilgad nii paksud, et aine ei jõua ühe korraga kõiki ära lahustada.

Registreeru püsikliendiks!

VAID püsikliendid saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.