Miks on hea, kui sinu autol on pardakaamera? Foto: Shutterstock

Liikluses tuleb tahes-tahtmata ette ootamatusi, millega me arvestada ei oska. Plekimõlkimine parklas või keerab kaasliikleja peateele ette … Kaamera on sellistes olukordades asendamatu abiline, mis võib säästa sinu närve, aega ja raha. 

Aga miks mul seda ikkagi vaja on? 

On tore mõelda, et ega minuga ju ei juhtu ja milleks mulle see kaamera. Kuid kui heita pilk transpordiameti liiklusõnnetuste statistikale, võib hakata kripeldama, et aga äkki … äkki ikkagi oleks vaja! 

Toome välja viis head põhjust, miks võiks autokaamera ostu kaaluda: 

- Kaitseb sind kindlustuspettuste eest. Kindlustusseltsid tõdevad, et ligi pooled kindlustuspettused on just liiklusõnnetustega seotud. Autokaamera salvestis ennetab petturliku nõude esitamist, kuna sul on juhtumi kohta tõendusmaterjal olemas. 
- Preventatiivne turvameede. Autokaamera võib aidata ära hoida potentsiaalset vargust. Kui keegi soovib varastada sinu autot või midagi selle seest, toimib pardakaamera hoiatusvahendina. Pätt võib plaani katki jätta, kui näeb esi- või tagaaknal kaamerat. 
- Meelerahu sulle ja sinu lähedastele. Turvatunnet suurendab teadmine, et ükskõik mis juhtub, on sul autokaamera näol alati üks “lisa silmapaar” olukorda jälgimas ja jäädvustamas. 
- Salvestab mälestusi. Kaamera ei pea olema vaid ebameeldivuste vältimiseks. See võib jäädvustada imeilusat päikeseloojangut või road-trip’i sinu reisiblogi jaoks. 
- Tõestus politseile. Ka politseinikud eksivad vahel. Sind süüdistatakse kiiruse ületamises? Osa autokaameraid on varustatud spidomeetri ja GPS-iga. Kui sa tegelikult kiirust ei ületanud, saad seda kaamera abil tõendada. 

Kuid milline valida? 

Autokaamerate valik võib võtta silme eest kirjuks. Et valikut natuke lihtsamaks teha, võiksid esmalt mõelda, mis on just sinu jaoks kõige olulisem. Kas hind, funktsioonid või kvaliteet? Võimalik, et kõik need kolm. 

Soovitame autokaamera ostu vaadata kui investeeringut oma tulevikku ehk teisisõnu ei ole kindlasti hea lähtuda vaid hinnast. 

Videokvaliteet

Kõige tähtsam tehniline aspekt kaamera puhul on loomulikult pildikvaliteet. Mida rohkem piksleid, seda teravam pilt. Teatud õnnetuste korral võivad detailid olla äärmiselt olulised. Odava otsa seadmetel ei pruugi aga sellist võimekust olla. Pardakaamera võiks olla vähemalt 1080-pikslise eraldusvõimega. Nõudlikumale kasutajale võiks aga sobida näiteks 4K videopildiga Thinkware komplekt. 

Vaateväli

Kaamera vaateväli näitab seda, kui laialt kaamera “näeb”. Võimalusel võiks enne kaamera ostmist otsida selle vaatevälja kohta jooniseid/videoid – et veenduda, kas kaamera ikka vastab sinu ootustele.

Öörežiim

Kas sõidad tihti hämaras või suisa öösel? Sellisel juhul peaks sinu kaamera “nägema” ka pilkases pimeduses – vastasel juhul ei ole sellest eriti kasu. Oluline on, et öösel jääks videopildile vähemalt kaasliikleja numbrimärk. 

Aku

Enamik autokaameraid töötab auto toitel ehk need lülituvad sisse, kui autol on süüde sees, ja lülituvad välja, kui auto välja lülitatakse. 

Mõnel kaameral on aga sisseehitatud aku, mis tähendab, et see töötab ka siis, kui auto ei tööta. Akutoide on oluline näiteks siis, kui soovid teada, kes sinu parkiva neljarattalise peegli katki sõitis. 

Salvestusruum

Videomaterjal võib võtta palju ruumi ning mida rohkem sõidad, seda rohkem seda “kraami” tekib. Pardakaamera salvestusruum algab tavaliselt 4 GB-st. Kui autokaameral on MicroSD-kaardi pesa, soovitame osta vähemalt 64 GB salvestusruumiga kaardi – siis ei pea sa videode säilimise pärast üldse pead vaevama. 

Autokaamera paigaldamine

Sõltuvalt autost paigaldatakse pardakaamera tuuleklaasi või armatuuri külge kas iminappade või liimiga. Kui tuuleklaasil on juba näiteks telefonihoidik, siis saab kaamera paigaldada armatuuri külge. Kui aga esiklaas on “puhas”, võib julgelt sinna kinnitada kaamera iminappade abil – need on üldjuhul piisavalt tugevad. 

Tutvu lähemalt autokaamerate ja nende omadustega ning leia oma neljarattalise jaoks just see õige. Turvalist kulgemist!

Registreeru püsikliendiks!

VAID püsikliendid saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.