Aku tervise pärast ei pea muretsema ainult külmade saabudes. Suvel kiputakse grilli saateks raadiot kuulama, sigaretisüütaja kaudu saab erinevaid elektriseadmeid kasutada ning rohkem ja vähem kvaliteetsed autode helisüsteemid võimaldavad kõigi magajate rõõmuks ka öödiskosid korraldada. Mida pead arvestama, et aku eluiga oleks võimalikult pikk?

Ära lase akut tühjaks. Pildituks kasutamine on üks halvimaid asju, mida saad teha. See vähendab tunduvalt aku mahutavust ning hoolimata laialt levinud legendist, siis rohkete tänapäevaste elektritarbijate tõttu ei lae aku end täis ilmselt ka Tartu-Tallinn-Tartu otsaga. Samuti on mõistlik pikemalt seisma jääval autol akuklemmid lahti ühendada.

Alalaetud aku ei kannata külma. See ei tähenda ainult seda, et auto ei tarvitse käivituda vaid aku komponendid kahjustuvad füüsiliselt. Seega on külmal ajal oluline olla aku tervise ja laetusega kursis.

Kasuta “krokodille” õigesti. Üldiselt ei soovitata tänapäeval autosid enam iseseisvalt käivitada, kuna elektroonikat on rohkelt ja tagajärjed ennustamatud. Kui auto vajab siiski käivitusabi, siis mõistlik on seda teha nii, et käivituskaablite abil ühendatakse akud ja lastakse tühjal akul laadida. Käivituse hetkeks oleks hea kaablid eemaldada. Loomulikult on seda raske teha, kui annad teeääres või parklas kellelegi kiiret abi, aga kui vähegi on võimalus, siis see on akule tervislikum.

Aku peab olema kindlalt oma alusele kinnitatud. Logisev ja liikuv aku on kindlaim viis sellest vabaneda. Samuti võib sellisel juhul garantiiga hüvasti jätta. See on üks paljudest kohtadest, kus “käib kah” lähenemine ei tööta.

Kontrolli ka uue aku täituvust. Ostes poest uue aku, laske seda testida. Aku on võib olla mitu kuud poes sooja radika kõrval seisnud ja seetõttu tühjenenud ning sel juhul vaadake 1. ja 2. punkti.

Kõike eeltoodut on igapäevaselt muidugi raske jälgida, kuid neid asju on siiski hea teada. Ja järgmine kord, kui auto läheb hooldusesse või remonti, siis laske kindlasti aku tervist kontrollida ning vajadusel laadida. Säästate oma närve, raha ning aku eluiga on palju pikem.

Registreeru püsikliendiks!

VAID püsikliendid saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.