Talv tegi esimese tõsisema hoiatuse. Kindlasti läheb veel soojaks ja lumi sulab ära, aga üldiselt on aeg talveks valmis olla ja miks mitte seda kohe teha. Võidad mugavuses, turvalisuses ning teed oma elu kergemaks ja muretumaks.

  1. Kontrolli aku tervist. Akust algab kõik ja sellest oleme ka kirjutanud. Kui auto käima ei lähe, siis on kõigest muust vähe kasu. Kui sul endal kontrollseadmeid pole, siis käi teenindusest läbi ja vajadusel soeta uus aku või lase täis laadida.
  2. Määri uksetihendeid. Enamikes suurtes poodides on olemas autodele mõeldud silikoonmäärded, mis takistavad uste kinnikülmumist. Piisab kui teha seda üks kord talve alguses. Kinni külmunud ukse jõuga lahtirebimine lõhub tõenäoliselt nii ukse lingi kui ka tihendi.
  3. Soeta talvine klaasipesuvedelik. Väga ohtlik on sõita räpase esiklaasiga niigi kehva nähtavuse tingimustes ainult seetõttu, et pesuvedelik on külmunud. Seda müüakse isegi toidupoes, seega väga lihtsalt täidetav ülesanne.
  4. Tõsta autosse aknakaabits, hari ja kindad. Tihti on need esimesed kaks-ühes lahendusena olemas. Kuigi kaabitsaid saab ka igast kaubanduskeskusest, siis tegelikult võiks natuke uurida ja osta kvaliteetne. Põhjuseks see, et odavamad ja kehvemad võivad klaase kriimustada. Mõned paarid korralike ja sooje tagavarakindaid võivad olla elupäästjad, kui pead aknaid kraapima või autot välja kaevama, aga taskus on vaid õhukesed sõrmikud.
  5. Kontrolli helkurvesti olemasolu. Järgnevate kuude kaamos ja pimedus tähendab, et kui peate rehvi vahetama või midagi muud maantee ääres autoga ette võtma, siis teid lihtsalt pole näha. Helkurvesti kandmist sellises olukorras nimetatakse ellujäämiseks.
  6. Soeta väike labidas. Poodides on müügil väga kompaktsed labidad, mis pagasiruumis palju ruumi ei võta, küll aga on abiks neil puhkudel, kui autoga kinni jääte. Sageli piisaks vaid väga vähesest kaevamisest, aga paljaste kätega on seda raske teha. Lisaboonus: saate lapsi lumekoristustöödel rakendada.
  7. Anna hinnang kojameestele. Kui oled juba mõnda aega tundnud, et kojamehed väga hästi ei pühi, siis enne talve tuleks end kokku võtta ja uued soetada. Novembrikuine jäine vihm ja muda ei ole jaanipäevane väike sahmakas, mille enam-vähem pühitud saab. Korralikud kojamehed on ülimalt olulised.

Liitu uudiskirjaga!

VAID uudiskirjaga liitunud saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.

Olete edukalt uudiskirjaga liitunud!

Parimad pakkumised jõuavad nüüd teieni õigepea!