Foto: Shutterstock.

Aeg-ajalt võib meil kõigil pidu natuke pikale venida ja kindlasti ei tohiks peolt lahkudes auto rooli taha istuda. Kahjuks aga on ka neid, kes ei mõtle tagajärgedele ja lähevadki purjus peaga sõitma. 

Vastutustundlikud inimesed see-eest ootavad piisavalt kuni ollakse kindlad, et võivad rooli istuda või kasutavad alkomeetrit. Esimese meetodi puhul ei saa loomulikult alati täiesti kindel olla, eriti kui peab juba järgmine päev sõitu minema. Seetõttu on tõhusam ja turvalisem viis soetada endale alkomeeter.

Mida aga nende kohta teadma peaks ja millise peaksid sina valima?

Täpsemaid tulemusi annavad reeglina kallimad seadmed

Sobiva alkomeetri valimisel tuleks esmalt läbi mõelda, kui tihti seadet kasutama hakatakse. Kui tead, et alkomeeter sageli kasutust ei leia, siis kõige lihtsam variant on ühekordseks kasutamiseks mõeldud alkomeetrid. Nende puhul võib aga näidatud alkoholisisaldus olla vägagi umbkaudne. 

Järgmine valik on pooljuht sensoritega alkomeetrid, mis suudavad pakkuda juba märksa täpsemat mõõtmistulemust ja töökindlust. Üldiselt on need mõeldud isiklikuks või harva kasutamiseks. Näiteks Alcoscan Secret, millega on võimalik mõõta kuni 4-promillist joovet ja millega tulevad kaasa viis huulikut. 

Võimalik on soetada ka Alcoscan 2700, mis suudab samuti tuvastada kuni 4-promillist joovet, ent huuliku asemel tuleb otse andurisse puhuda. 

Mõlema seadme puhul tasub jälgida ka seda, et pool tundi enne alkomeetri kasutamist ei tarbiks kasutaja alkoholi ega muid kangemaid jooke, sealhulgas näiteks kohvi, kuna vastasel juhul ei pruugi alkomeeter õiget tulemust anda.

Täpsemat joovet näitavad elektrokeemiliste anduritega alkomeetrid, mis reageerivad ainult alkoholi molekulidele. Kvaliteetsema alkomeetri eest tuleb reeglina ka natukene rohkem raha välja käia.  Üheks selliseks seadmeks on Alcoscan Style+, mis kasutab sama mõõtetehnoloogiat, mida ka politsei.

Ära unusta hooldamist

Selleks, et alkomeeter oleks kenasti alati töökorras, tuleb seda kalibreerida – soovitavalt paar korda aastas. Kalibreerimise eesmärk on tagada võimalikult õige näit. 

Kõik Autoeksperdist soetatud alkomeetrid on eelkalibreeritud ning järgmise kuu jooksul on üks kalibreerimiskord nende poolt tasuta.

Samuti tuleks alati jälgida, et alkomeetril oleks  Eesti Alkomeetrite Müüjate Liidu tunnustus ja et sellele pakutaks kalibreerimis- ning hooldusteenust.

Registreeru püsikliendiks!

VAID püsikliendid saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.