Foto:Shutterstock.

Rehvirõhk on autoga sõitmise juures äärmiselt kriitiline ning tähtis element, sest see mõjutab nii ohutust, kütusekulu, mugavust kui ka rehvide eluiga.

Vale rehvirõhuga sõitmine põhjustab üsna kiirelt kõiksuguseid ebameeldivusi, nagu näiteks kehvem juhitavus, pikem pidurdusmaa ning konarlikum sõit.

Rehvirõhu kontrollimine on täiesti tasuta ning seda saab teha peaaegu igas tanklas Eestis.

Tuleb vaid minna rehvipumba juurde ning otsik iga velje ventiili otsa lükata, masinale kuvatakse automaatselt rehvides olev rõhk ning seda saab vajaduselt muuta. Eestis kasutatakse mõõtmisel ühikut bar, imperial-mõõtmissüsteemiga riikides on kasutusel PSI.

Tootja poolt soovitatud rehvirõhku saab vaadata tavaliselt kas hooldusraamatust või juhiukse ja B-piilari siseküljelt. Harvematel juhtudel võib selle leida ka bensiiniluugi pealt või kapoti alt. Kui vanema ja kasutatud auto puhul on informatsioon rehvirõhu osas täiesti null, aitab välja vana hea internet.

Reeglina jäävad tavalistel sõiduautodel rehvirõhud 2,0–2,5 bar vahele, aga kindlasti ei tohiks eeldada, et see sinu auto puhul paika peab. Pumpamisel tasub muidugi ka silmas pidada, et rehvides ei tekiks ülerõhku.

Ülerõhu korral on rehv väga jäik ja paindlik, olles haavatav teel asetsevatele takistustele.

Liiga täis pumbatud rehv võib keset sõitu lõhkeda ning põhjustada liiklusohtliku olukorra. Kindlasti ei tohiks rehvi pumbata selle küljel kirjas olevat maksimaalselt võimalikku rõhku.

Tasub teada, et rehvirõhk kõigub ning muutub vastavalt temperatuurile ja ka sõidustiilile. Soovituslikust rõhust natuke üle minemine erilist ohtu õnneks siiski ei tekita.

Rehvirõhku tuleks mõõta külmade rehvidega. Kui seda tanklas teha ei soovi, võib osta mõõtmiseks manomeetri ning pumpamiseks õhkkompressori.

Soovitatav on rehve kontrollida vähemalt kord kuus ning seda isegi juhul, kui sõidukil on olemas automaatne rehvirõhu kontrollimise süsteem.

Registreeru püsikliendiks!

VAID püsikliendid saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.