Mõni aeg tagasi kirjutasime akudest ja sellest, kuidas tagada nende võimalikult pikk eluiga. Lugejal võis tekkida õigustatud küsimus, et kas tõesti peaks iga natukese aja tagant minema teenindusse akut kontrollima? Tegelikult mitte, kuna olemas on ka koduseks kasutamiseks mõeldud testreid.

Seni turul olnud seadmed on pigem keerulised ja nõuavad rohkem elektrialaseid teadmisi. Samuti ei suuda need infot piisavalt lihtsalt ja visuaalselt edasi anda ja tulemuste saamiseks tuleb ikkagi kapoti alla minna. Õnneks on seoses infotehnoloogia arenguga ka selle toimingu jaoks välja mõeldud mobiilirakendused.

Näiteks Ctek CTX Battery Sense on seade, mille abil saab aku täituvust ja üldist olukorda väga lihtsalt ja kasvõi ööpäevaringselt jälgida. Ei, kasutaja ei pea oma kallist nutitelefoni ühendama autoakuga, mis ilmselt tühistaks telefoni garantii hetkega.

Kogu info liigub telefoni Bluetoothi kaudu. Aku külge pannakse saatja ning äpp, (Android ja iPhone) näitab aku hetkeseisu, annab vajadusel käitumisjuhiseid ning ütleb ka seda, millal oleks akut vaja laadida. Praegu on suvi ja vaevalt keegi eriti oma auto aku jälgimisele mõtleb, kuid kahjuks peame ütlema, et talv pole enam kaugel ja parem on see asi praegu ära teha, kui talveks jätta.

Seade on kerge ja kompaktne ning võimalik paigaldada ka juhul, kui aku on peidetud näiteks pagasiruumi põhja alla. Kui on peres mitu autot või mootorratast, siis äpp suudab hallata erinevaid mõõtmisseadmeid. 

Ctek CTX on ka Eestis saadaval hinnaga umbes 50 eurot. Ühelt poolt aitab see pikendada akude eluiga, aga veelgi olulisem on see kindlustunne igal talvehommikul, et su auto käivitub.

Liitu uudiskirjaga!

VAID uudiskirjaga liitunud saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.

Olete edukalt uudiskirjaga liitunud!

Parimad pakkumised jõuavad nüüd teieni õigepea!