Me eeldame korda ja puhtust restoranist, kus veedame nädalas võib-olla tunnikese. Mudane poepõrand leiab klientide poolt kiirelt kajastamist poeketi Facebooki lehel, kuigi ka seal veedame me vaid loetud minutid päevast. Kui palju aega veedetakse aga autos ja kas puhtus autosalongis peaks seal olema veelgi olulisem?

Keskmine ameeriklane veedab seal näiteks 293 tundi aastas. Eesti kohta kahjuks kohe andmeid ei leidnud, aga kindlasti ei ole see marginaalne number. Sestap on täiesti õigustatud teatud ootused puhtusele ka autos, isegi kui küünikud sisistavad, et see on vaid tarbe-ese ja sage koristamine on aja- ja raharaisk.

Puhta salongi kõige lihtsam eeldus on, et ära määri ja ära tekita segadust. Samas on seda palju lihtsam öelda, kui reaalselt ellu viia. Kui keegi ütleb, et “ära luksu”, kas see aitab? Seetõttu ongi oluline teha koristamine endale võimalikult lihtsaks ja tagada ka auto heaolu.

Kõik lihtne on geniaalne

Nii jõuamegi ühe väga olulise tooteni, mis tegelikult peaks olema iga põhjamaise auto standardvarustuses, aga autotootjad armastavad seda kahjuks lisavarustuses hoida.

Need on kummist põrandamatid. Just nimelt, kõik lihtne on geniaalne, aga sellest hoolimata pole paljud endale viitsinud või raatsinud neid soetada. Kuna lögane hooaeg on kohe kohal, siis toome välja mõned olulised punktid, mida kummimattide soetamisel silmas pidada.

  • Kummist jalamatid pole olulised vaid puhtuse hoidmiseks. Talvel jalgadega autosse sattuv lumi ja sool imbuvad põrandakattesse ning harva jõuab see ilusti ära kuivada. Mida teeb sool ja niiskus autole? Justnimelt, tekitab korrosiooni, aknad on pidevalt udused ja lõpuks läheb see kõik ka hallitama. Seega on kummimatid esimene ja kõige kindlam kaitseliin selle vältimiseks.
  • Osta matid, mis on toodetud täpselt sinu auto jaoks. Kui pagasiruumis võib universaalmatt olla lihtsalt ebaesteetiline, siis juhi jalgade juures muutub see eluohtlikuks, kuna võib pedaalide alla kinni kiiluda või takistada jalal kiirelt liikuda. Tulemusi võite ise aimata. Näiteks Novline toodab porimatte enamikele automudelitele, kasutades 3D skannimist ja muid tänapäevaseid lahendusi, mis muudab nende toodete kasutamise ohutuks. Sellistel versioonidel, kus autotootja on ette näinud porimati kinnitamise, on kinnitusvõimalus olemas ka matil.
  • Eelista servadega porimatte. Kuigi ilma servadeta võivad need välja näha soliidsemad, siis kasutegur on palju väiksem. Liigne vesi jookseb mati alla ja kuivamine on veelgi rohkem raskendatud.
  • Tutvu kindlasti märgistega. Odavad internetist tellitud matid ei tarvitse olla läbinud vajalikke teste ning võivad sisaldada ohtlike keemilisi ühendeid.
  • Isegi kui ohtlike ühendeid ei ole, siis uuri levitatava lõhna kohta. Samad eelpool mainitud Novline matid on näiteks sisuliselt lõhnavabad.
  • Uuri, kuidas kummimatid peavad vastu erinevatele temperatuuridele ning päikesekiirgusele.
  • Tee kindlaks, et matid püsivad kindlalt paigas ega libise.

Kummist porimatt on taaskord selline toode, et kui see väike soetus ükskord ära teha, siis hiljemalt peale esimest lumesadu viskate iseendaga mõttelise viie ja naudite meelerahu. Puhtam, kuivem ja muretum tunne.

Liitu uudiskirjaga!

VAID uudiskirjaga liitunud saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.

Olete edukalt uudiskirjaga liitunud!

Parimad pakkumised jõuavad nüüd teieni õigepea!