Järjest sügisesemad ilmad tuletavad meelde, et tark omanik kontrollib auto enne jahedamat vihmaperioodi üle. Sügisene ilm võib tihti olla heitlik, tuua endaga nii vihma kui ka ootamatuid miinuskraade, mistõttu on oluline varakult auto heakorras veenduda. Lisaks rehvide sõidukõlbulikkuse kontrollimise võiks tähelepanu veel mõnele asjaolule pöörata.

1. Vaata üle vedelikud, rihmad ja voolikud

Madalamad temperatuurid võivad autole rängalt mõjuda, eriti kui tegu on vanema sõidukiga. Mõrasele voolikule või kulunud rihmale võib äkiline temperatuurimuutus, näiteks öökülm, olla viimaseks piisaks. Kõikide õlide ja vedelike kontrollimine võiks samuti sügisese ettevalmistuse alla kuuluda, kuna mõni vedelik võib temperatuuri muutudes kiiremini kuluma hakata või tihkemaks muutuda. Oskajad ja hakkajamad omanikud võivad kõike seda ise teha, kuid tihti on lihtsam ja kindlam pöörduda teenindusse.

2. Asenda kojamehed ja jalamatid

Kulunud kojamehed võivad terve suve jooksul meelest minna, kuid esimene vihmane nädal ei ole alati kõige paremaks meeldetuletuseks. Soovituslik on kojamehi vahetada kaks korda aastas: kevadel ja sügisel. Tegu on lihtsa ja suhteliselt soodsa ülesandega, mis tagab nähtavuse kogu sügis- ja talveperioodiks.

Suviste jalamattide asemel võiks sügiseks ja talveks hankida kummist ja äärega kaussmatid, mis ei lase jalanõude küljest tulnud vedelikel ja poril auto põrandakattesse voolata ning mida on lihtsam märjal perioodil puhastada.

3. Pese ja vahata auto ära

Sügis ja talv toovad endaga kaasa hulgaliselt pori, niiskust ja soolatud teid, mis võib auto keret kahjustada. Auto värvi ja velgede kaitsmiseks on mõttekas teha uks suurpuhastus, mille käigus saab sõiduk ka korraliku vahakihiga üle kantud, et külmema ilmaga kaasnevad teeolud autole liiga rängalt ei mõjuks.

Kaitsekihti peale kandes tuleks keskenduda eriti auto madalamatele osadele, nagu veljed, rattakoopad ja esistange, kuna sinna jääb pori ja sool tavaliselt kõige kauemaks seisma. Auto veljed võib üle käia eraldi selleks otstarbeks mõeldud veljeläike- või vahaga, mis kaitseb velgi ilmastikuga kaasneva eest.

Registreeru püsikliendiks!

VAID püsikliendid saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.