Üks tuntumaid autohooldustoodetes kasutatavaid looduslikke vahasid on Brasiilia karnaubapalmidest pärit karnaubavaha. Carnauba annab värvipinnale eriti hea läike, sileda pinna ja suurepärase vetthülgavuse. Ka carnauba vahaga viimistletud auto näeb väga hea välja, nii et vaha kasutatakse sageli ka näituseautode katmiseks.

Puhastav karnaubavaha eemaldab kriimustusi
ja annab suurepärase läike

SONAX puhastav Carnaubavaha eemaldab kriimustused ja kaitseb värvipinda

Kui auto on juba vanem ja värvkattel on kriimustusi ja oksüdeerumisi, on puhastav vaha mõistlik valik värvkatte kaitsmiseks. Vedel SONAX puhastav karnaubavaha sisaldab rohkelt poleerivaid koostisosi, mis ümardavad kriimustuste teravad servad. Seetõttu vaha eemaldab kriimustusi, taastab värvipinna imelise sära ning muudab pinna libedaks ja mustust hülgavaks.

Puhastava karnaubavaha ainulaadne koostis muudab vaha hõlpsasti töödeldavaks, mis säästab aega ja vaeva. Vaha saab peale kanda kas käsitsi või mehaaniliselt.

Kui kasutate vaha käsitsi, investeerige kindlasti tööriistadesse. Vaha on soovitav peale kanda vahatus-svammiga ja pühkida jäägid puhta mikrokiudlapiga. Pöörake tähelepanu ka kasutatud vaha kogusele: toodet tuleks pinnale kanda õhukese ühtlase kihina. Kui vaha pole liiga palju, on pühkimine lihtsam ja lõpptulemus parem. Pidage meeles, et vahatamine peaks alati toimuma ühe kereosa kaupa.

Pange tähele, et enne vaha pealekandmist tuleb värvipind kindlasti korralikult pesta!

Pikendage hooldusvahenditega vahatamise kestust

Autot tuleks vahatada paar korda aastas. Sõltuvalt tootest ja pesemisviisidest kestab vahapind tavaliselt umbes 3-8 kuud. Vahapinna hoidmiseks sobivaid tooteid kasutades on aga vahatamisintervalli lihtne pikendada.

Head tooted vahatamise säilitamiseks hõlmavad SONAX Carnauba spreivaha (SO-288-200) ja SONAX vahašampoon (SO-313-200), mis sisaldavad ehtsat karnaubavaha. Spreivaha on tõesti lihtne kasutada: piserdage puhtale värvipinnale, kuivatage mikrokiudlapiga, valmis! Tootel on maitsev Pina Colada lõhn.

Kui soovite ühendada autopesu ja vahatamise, võite proovida hooldusvahendina SONAX vahašampooni. Šampooni koostisosad eemaldavad mustuse ja karnaubavaha kaitseb samal ajal värvipinda.

SONAX Carnauba-tooteperest leiate sobivad tooted nii vahatamiseks kui vahapinna hooldamiseks

SONAX Carnauba spreivaha 500 ml
SONAX Carnaubavaha 500 ml
SONAX puhastav Carnaubavaha 500 ml
SONAX vahašampoon 500 ml

Registreeru püsikliendiks!

VAID püsikliendid saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.