Saksa ajakirjad Auto Bild ja Auto Bild Klassik katsetasid koostöös autoekspertide organisatsiooniga KÜS üheksat populaarset mitmeotstarbelist õli. Põhjalikus testis hinnati õlisid paljudes erinevates kategooriates, paljude erinevate kriteeriumidega. Lõpuks tuli testi võitjaks SONAX SX90 Plus - selge erinevus tuntud konkurentidest.

SONAX SX90 Plus sai kõikides kategooriates parima tulemuse

Mitmeotstarbeliste õlide populaarsus põhineb sellel, et need peaksid lahendama paljusid probleeme, sealhulgas rooste eemaldamine, kaitsmine, puhastamine ja määrimine. Nagu arvata võib, näitavad testi tulemused, et kõigil multifunktsionaalsetel õlidel on omad tugevused. Siiski vaid vähesed vastasid „kõikjal toimiva toote“ ootusele.

Ainus mitmeotstarbeline õli, mis pälvis žüriilt väga kõrgeid soovitusi, oli SONAX SX90 Plus. SONAXi õli sai parimad hinded peaaegu kõigis testikategooriates, kuid kõige olulisem erinevus teistest toodetest oli jõudluses. Kategoorias “Power” (tõhusus) võrreldi tooteid määrimise, korrosioonikaitse ja puhastusvõime alusel. Selles kategoorias kaotas SONAX-ile ka tuntud konkurent WD-40. Žürii hinnangul oli SONAX SX 90 Plus ainus, kes tõesti teeb kõike, mida oma sildil lubab.

Auto Bildi ja KÜS-i läbiviidud testis anti punkte kokku 15 hindamiskriteeriumi põhjal. Kriteeriumid jagunesid omakorda viide kategooriasse: kasutusmugavus ja ohutus, kasutamine, tõhusus, materjalide ühilduvus ja maksumus.

Võitis SONAX, 2.-4. kohale tulid Nigrin Performance Multi-Oil, WD-40 Multifunction ja Weicon W 44 T Multi-Spray. Kõige olulisemad erinevused Nigrini ja WD-40 õliga olid korrosioonivastases kaitses ja määrimisomadustes, mis on mitmeotstarbeliste õlide päris olulised omadused.

Kokku sai SONAX SX90 Plus testis 162 punkti ja vahe teisele kohale tulnud multifunktsionaalse õliga oli tervelt 27 punkti. Kokku oleks maksimaalselt võinud saada 190 punkti.

>Vaadake Auto Bildi testi kokkuvõtet siit

SONAX SX90 Plus on lahendus paljudes olukordades

Kinnised mutrid, kriuksuvad uksed ja roostetanud osad? Multifunktsionaalne õli SONAX SX90 Plus on just sellistes olukordades parim. Õli eemaldab roostetanud ja kinni jäänud osad hetkega ning kaitseb niiskuse ja korrosiooni eest. Toode ka puhastab ja määrib, nii et pihustades näiteks mitmeotstarbelist õli kriuksuva ukse hingedele, töötab uks peagi taas vaikselt.

SONAX SX90 Plus õli on varustatud mugava otsikuga, mis võimaldab ainet täpselt pihustada ka raskesti ligipääsetavatesse kohtadesse. Kui vajate täpset pihustusjuga, keerake peenike pihustusotsik lihtsalt üles. SX90 Plus multifunktsionaalse õli kasutamine on võimalik ka siis, kui pudel on tagurpidi, mis on suureks abiks näiteks siis, kui õli tuleb pihustada näiteks auto põhja all olevatele esemetele.

Nagu nimigi ütleb, saab multifunktsionaalset õli SX Plus kasutada paljudel juhtudel. Toodet saab kasutada näiteks sõidukite osade, hingede, lukkude, kaablite, masinate ja tööriistade puhastamiseks. SONAX SX90 multifunktsionaalne õli on mugav probleemide lahendaja nii töökojas, garaažis kui ka kodustes tingimustes.

SX90 Plus õli saab kasutada ka tagurpidi asendis. Tänu multifunktsionaalsele pihustusotsikule on võimalik pihustada kohtadesse, kus on nõutud suur täpsus.

>Vaata toodet siit

Registreeru püsikliendiks!

VAID püsikliendid saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.